poszerzanie felg stalowych
Na czym polega poszerzanie felg stalowych i aluminiowych?
12 września 2019
recykling opon
Recykling opon. Jak wykorzystuje się stare i zużyte opony?
24 listopada 2019
Pokaż wszystkie
cechy felg stalowych

Felgi stalowe, zakładane na większość polskich kół, cechują się wysoką wytrzymałością i bardzo niską ceną. Stale konkurują z felgami aluminiowymi, wyróżniającymi się bardziej ekstrawaganckim, sportowym wyglądem i dużo większą lekkością. W rzeczywistości felgi wykonane ze stali okazują się odpowiednie dla przeciętnych kierowców. Klasyczne, odporne na urazy mechaniczne, niezwykle łatwo dostępne. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Najważniejsze cechy felg stalowych

Ogromna dostępność

zalety felg stalowychJako najbardziej powszechny rodzaj felg, nie będziemy mieli najmniejszego problemu z dopasowaniem nowego kompletu specjalnie pod nasz model samochodu.

Łatwe w naprawie i wytrzymałe

Dzięki odporności na urazy sprawdzają się doskonale na typowych, polskich drogach, pełnych dziur i nierówności. Stosunkowo łatwo je wyprostować i przywrócić im poprzednią użyteczność. Stal jest materiałem niezwykle wytrzymałym i tanim w produkcji. Bardzo łatwo je wyprostować i wyważyć.

Niska cena

Komplet felg stalowych możemy nabyć już w granicach 500 zł. Naprawa również nie zalicza się do najdroższych czynności serwisowych.

Standardowy wygląd

Felgi stalowe niemal nie różnią się od siebie. Niemożliwe jest pomylenie ich z pełnymi elegancji i sportowego stylu felgami aluminiowymi. Należy jednak zastanowić się nad tym, czy wygląd samochodu jest dla nas aż tak ważny. Zazwyczaj zmiana materiału felg ma sens dopiero, kiedy decydujemy się na nowoczesny, drogi model samochodu. 30 letni Fiat z aluminiowymi felgami wyglądałby po prostu śmiesznie!

Łatwa renowacja felg stalowych

Malowanie i lakierowanie felg stalowych jest dość łatwe i powszechne. Możemy przeprowadzić malowanie felg samodzielnie, wybierając wysokiej jakości preparat. Możliwe jest również całkowite zamalowanie felg uszkodzonych mechanicznie ze wszelkimi wgnieceniami i zarysowaniami, co nada im drugie życie.

Felgi stalowe − czy faktycznie są gorsze od aluminiowych?

Felgi stalowe są przede wszystkim dużo bardziej użyteczne na polskich drogach i w małych miastach. Wątpliwa jakość dróg wymaga od nas zastosowania felg odpornych na uszkodzenia mechaniczne, wykonanych z twardego materiału − co jest niewątpliwym plusem dla stali.

Felgi stalowe lepsze zimą

Felgi wykonane ze stali sprawdzają się również dużo lepiej podczas zimy i niskich temperatur. Bardziej odporne na czynniki zewnętrzne i pogodowe, łatwe w naprawie, dostępne na każdą kieszeń, posiadają zdecydowanie więcej zalet niż wad. Starsze auta, nieosiągające dużych prędkości nie potrzebują również wyjątkowo dobrego chłodzenia układu hamulcowego, znanego z zestawów aluminiowych.

Nie widać różnicy, po co przepłacać?

Tak naprawdę przeciętny kierowca wyposażony w przeciętny samochód nie będzie czuł różnicy w codziennej jeździe z zastosowaniem odmiennego rodzaju felg. Samochód używany do standardowego użytku codziennego, dojazdów do pracy i na niewielkie odległości z pewnością ,,zadowoli się” obecnością tanich felg. Felgi stalowe ustępują aluminiowym zamiennikiem zatem jedynie pod względem wizualnym.

Podobał Ci się tekst? Oceń!
andrzejewscy
andrzejewscy
Proserwis to firma, które już od 30 lat działa w Poznaniu i okolicach. Specjalizujemy się w oponach, dlatego o wulkanizacji wiemy wszystko! Odpowiadamy na potrzeby naszych klientów, oferując kompleksowe usługi związane z wulkanizacją i nie tylko. Sprawdź nasze konkurencyjne ceny i ofertę - opony letnie, zimowe wielosezonowe oraz koła dojazdowe - w hurcie i detalu. Wiosną odwiedź nasz serwis klimatyzacji. Poznań, Mosina, Puszczykowo, Luboń - to dla mieszkańców tych i okolicznych miast codziennie świadczymy profesjonalne usługi nie tylko wulkanizacji, ale też auto klimy. Masz pytania? Skontaktuj się z naszym warsztatem. Na pewno rozwiejemy twoje wątpliwości!

Komentarze są wyłączone.