symbole na kole dojazdowym
Co oznaczają symbole na kole dojazdowym?
29 stycznia 2019
lewarek
Czym jest lewarek samochodowy i jak go użyć do zmiany opony?
11 marca 2019
Pokaż wszystkie
ozonator

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na ozonowanie klimatyzacji. Dlaczego? Ponieważ niezależnie od tego z jak intensywnym zapachami mamy do czynienia, wykorzystując samochodowy generator ozonu  możemy się ich z łatwością pozbyć. Na czym więc polega ten bardzo bezpieczny i skuteczny sposób czyszczenia klimatyzacji ozonem, który pozwoli nam nie tylko usunąć uciążliwe zapachy, ale także pozbyć się alergenów, grzybów i pleśni?

Czym jest ozonator klimatyzacji?

ozonowanie klimatyzacji poznań

Ozon bardziej kojarzy się z atmosferą ziemską niż czyszczeniem klimatyzacji

Ozonator klimatyzacji to najprościej ujmując urządzenie, które wytwarza ozon., na którym opart jest cały proces odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Ozon to inaczej. „aktywny tlen”, czyli gaz o bardzo silnych właściwościach odkażających (prawie pięćdziesiąt razy silniejszy, niż chlor). Dzięki swoim gazowym właściwościom dociera wszędzie i dezynfekuje zarówno układu klimatyzacji jak i całe wnętrze. Odpowiednio i prawidłowo przeprowadzone ozonowanie klimy, pozwala oczyścić tapicerkę łącznie z podsufitką. Co ważne, ozon użyty w procesie odkażania, nie maskuje szkodliwych związków, tylko je utlenia, przez co przestają być dla nas problemem.

Jak wygląda proces czyszczenia klimatyzacji ozonem?

Na samym początku konieczne jest dokładne odkurzenie pojazdu, w celu pozbycia się wszelkich zanieczyszczeń. Do proces dezynfekcji używa się wytwornicy ozonu. Ozonator klimatyzacji umieszcza się w środku naszego auta. W wyniku reakcji, która zachodzi w urządzeniu powstaje ozon utleniający dowolny związek chemiczny. W jaki dokładnie sposób to działa? Samochodowy generator ozonu produkuje gaz z tlenu zawartego w powietrzu, poprzez wykorzystanie metody wyładowań koronowych. Wyładowanie powoduje rozszczepienie cząsteczek tlenu (O2) na dwa odrębne atomy tlenu (O), które z kolei błyskawicznie łączą się z innymi cząsteczkami tlenu, dając w efekcie cząsteczkę ozonu (O3). Ozon błyskawicznie oddaje jeden atom tlenu dowolnemu związkowi chemicznemu, utleniając go. Gaz krąży w klimatyzacji i wnętrzu auta, w efekcie czego giną wszelkie grzyby i drobnoustroje, znika też przykry zapach. Operacja z ozonatorem klimatyzacji samochodowej trwa od pół godziny do 40 minut. Na końcu wystarczy już tylko wywietrzyć samochód.

Czy ozonowanie klimatyzacji jest skuteczne?

Zadając sobie pytanie, czy ozonowanie klimatyzacji jest skuteczne musimy zrozumieć, że gazowe właściwości ozonu bardzo krótko oddziałują na otoczenie. Działanie O3 kończy się zaraz z zakończeniem zabiegu w serwisie. Po kilku miesiącach trzeba więc liczyć się z ponownym pojawieniem zanieczyszczeń w klimatyzacji. Co warto podkreślić, to to, że  ozonowanie klimy jest procesem czystym ekologicznie (ozon ulega biodegradacji do czystego tlenu), a więc całkowicie bezpiecznym dla zdrowia.

Po zakończeniu odgrzybianie klimatyzacji samochodowej ozonem otrzymujemy zdezynfekowany samochód, wolny niemal w 100% od bakterii, grzybów i alergenów. Proces zasiedlania przez roztocza, bakterie itp. musi się rozpocząć na nowo. Żeby ponownie poczuć skutki działania pasożytów musi upłynąć kilka miesięcy. Wtedy to należy ponownie przeprowadzić cały proces z użyciem ozonatora samochodowego.

 

 

Co to jest ozonator klimatyzacji?
3.5 (70%) 2 votes
andrzejewscy
andrzejewscy
Proserwis to firma, które już od 30 lat działa w Poznaniu i okolicach. Specjalizujemy się w oponach, dlatego o wulkanizacji wiemy wszystko! Odpowiadamy na potrzeby naszych klientów, oferując kompleksowe usługi związane z wulkanizacją i nie tylko. Sprawdź nasze konkurencyjne ceny i ofertę - opony letnie, zimowe wielosezonowe oraz koła dojazdowe - w hurcie i detalu. Wiosną odwiedź nasz serwis klimatyzacji. Poznań, Mosina, Puszczykowo, Luboń - to dla mieszkańców tych i okolicznych miast codziennie świadczymy profesjonalne usługi nie tylko wulkanizacji, ale też auto klimy. Masz pytania? Skontaktuj się z naszym warsztatem. Na pewno rozwiejemy twoje wątpliwości!

Komentarze są wyłączone.