serwis klimatyzacji Poznań
Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?
27 maja 2016
dziury drogowe
Uszkodzenie auta na dziurze. Jak dostać odszkodowanie od zarządcy drogi?
25 kwietnia 2018
Pokaż wszystkie
Czy warto kupić skodę octavię

Polska się bogaci. Jakiekolwiek byłoby nasze stanowisko na obecną politykę, dla przeciętnego Kowalskiego poziom życia w przeciągu ostatnich 20 lat znacznie się polepszył. Widać to przede wszystkim na drogach.

Jakie auto wybrać?

skoda octavia

O ile jeszcze kilka lat temu Poznań i reszta kraju była zalewana starymi autami z zachodu, o tyle dzisiaj coraz więcej Polaków stawia na nowe auta z salonu. Nie mniej nadal jak bumerang wraca pytanie – jakie auto wybrać? Dzisiaj zastanowimy się czy warto kupić Skodę Octawię. Dlaczego? Ponieważ jest to obecnie najczęściej wybierany przez kierowców samochód w Polsce.

Internetowe rankingi samochodów

Znalezienie wymarzonego auta to nie lada problem. Ogrom modeli z pośród których możemy wybierać przywraca o zawrót głowy. Szybka decyzja nie wchodzi w grę –  w końcu samochód to spory wydatek, który ma nam zapewnić komfortowe podróżowanie co najmniej przez kilka lat. Przy wstępnej analizie konkretnych modeli warto skorzystać internetowych rankingów. Nie zawsze zawierają merytoryczną wiedzę, ale dadzą nam pewien pogląd na popularność, ceny oraz wyposażenie jakie producenci zapewniają w konkretnych modelach.

Jakie są najpopularniejsze auta w Polsce?

Odwiedzając kilkanaście różnych rankingów  samochodów na stronach internetowych dochodzimy do jednego istotnego wniosku – Skoda ma tyle pieniędzy, że sponsoruje je wszystkie albo rzeczywiście jest producentem dwóch najbardziej popularnych aut jeżdżących po naszych drogach. Schylamy się jednak do tego drugiego wniosku ze względu na to, że oficjalne dane o sprzedaży i rejestracji aut w Polsce go potwierdzają. Tak więc jakie są najpopularniejsze auta w Polsce? To Skoda Fabia i Skoda Octavia. Ja ze względu na subiektywne gusta skupie się na Skodzie Octavia.

Skoda Octavia – auto z tradycją

Skoda Octavia ma stosunkowo długą tradycję. Jej produkcję rozpoczęto w 1996 roku. Na dzień dzisiejszy dostępna jest w 3-cia generacja tego samochodu. Oczywiście auto dostępne jest w różnych wersjach oraz o różnym typie i mocy silnika. Przedstawiam kilak statystyk:

Pojemność skokowa w zależności od modelu [cm3]: 999 do 1984

Moc maksymalna[KM]: 86 do 220

Maksymalna prędkość[km/h]: 231 km/h

Rodzaje silnika: benzyna, diesel, gaz

Wersje wyposażenia:

wersje wyposażenia

skoda octavia 1 generacja

Dane techniczne kontra rzeczywistość

Jak Skoda Octavia odbierana jest przez użytkowników? Według opinii w Internecie raczej pozytywnie. Użytkownicy chwalą zawieszenie oraz skrzynię biegów. Te dwa elementy przekładają się bezpośrednio na komfort jazdy. Na polskich drogach pełnych dziur to ważne – w końcu nikt nie chcę być częstym gościem mechanika albo serwisu opon. Właściciele Skody Octavia ciepło wypowiadają się także o wnętrzu samochodu. Na szczególną uwagę zasługuje duża ilość miejsca oraz wykończenie. Klimatyzacja samochodowa również często pojawia się w pozytywnych komentarzach. Spalanie paliwa jest raczej standardowe – silniki montowane w Skodzie Octavia można spotkać w wielu modelach tego producenta. W negatywnych komentarzach górują natomiast zimowe problemy z rozrusznikiem.

Kupie Skodę Octavie (27.08.2018)

Obserwując ilość osób wyrażającą chęć zakupu Skody Octavii w 2018 roku , trudno mieć jakiekolwiek wątpliwości, że auto cieszy się mniejszą popularnością niż w poprzednich latach. Trzeba również zauważyć, że nie tylko nowe Skody mają dobre opinie. Bardzo duży odsetek chętnych deklarujących, że kupi Skode Octavie, szuka aut używanych. Co ciekawe o popularności tego modelu świadczy również fakt, że nawet po 3-4 latach od zakupu, cena na rynku wtórnym nie spada poniżej 50 procent początkowej wartości auta. Trzymające się ceny oznaczają duże zapotrzebowanie.

Warto czy nie warto kupić Skodę Octavię?

Według większości Polaków – warto. Jak za auto o takiej jakości i parametrach cena za podstawowy model 3-ciej generacji jest stosunkowo niska. Auto ma wiele zalet i niewiele wad. Decyzję polecamy odwlec do momentu jazdy próbnej, natomiast po zakupie zapraszamy do PROserwis – felgi Poznań. Zadowolenie gwarantowane!

Czy warto kupić Skodę Octavię?
3.2 (64%) 5 votes
Jacek Smogur
Jacek Smogur
Bloger, pasjonat motoryzacji. W wolnych chwilach szuka nowinek i faktów z dziedziny auto-moto i stara się przetłumaczyć je na język polski.

Komentarze są wyłączone.