Czym powinien cechować się dobry serwis wulkanizacyjny?

Jak sprawdzić rok produkcji opony?
Jaki bieżnik opony wybrać?
22 stycznia 2022
przechowywanie opon bez felg
Przechowalnia opon – czy warto?
27 lutego 2022
Pokaż wszystkie
Informujemy, że we wszystkie soboty między 01.07 a 31.08 zakład będzie nieczynny. Przepraszamy.

Informujemy, że we wszystkie soboty między 01.07 a 31.08 zakład będzie nieczynny. Przepraszamy.

Właściwa eksploatacja opon, nie należy do zadań łatwych. Jeśli nie mamy właściwej wiedzy na temat ogumienia,  zmusza nas to, do poszukiwania serwisu wulkanizacyjnego, w którym nasza opona zostanie we właściwy sposób wymieniona, naprawiona przy użyciu odpowiedniego sprzętu i narzędzi. Czym powinien cechować się dobry wulkanizator?

Jak wybrać solidny serwis wulkanizacyjny?

Czym Powinien Cechować Się Dobry Serwis Wulkanizacyjny? – Proserwis zdjęcie nr 4Właściwy warsztat wulkanizacyjny powinien być wyposażony w wysokiej jakości sprzęt i narzędzia. Powinien posiadać doświadczoną kadrę pracowników i świadczyć swoje usługi na okrągło przez cały rok.  O profesjonalizmie danego serwisu świadczyć będzie szeroki wachlarz wykonywanych usług. Warto również zwrócić uwagę czy dany serwis poza wymianą i naprawa ogumienia różnych pojazdów posiada w swojej ofercie także inne pozycje takie jak np. przechowywanie opon na czas sezonu, czy usługi serwisowe jak serwis klimatyzacji.

Profesjonalna kadra

Jakość wykonywanych usług zależy w dużej mierze od kadry pracowników oraz ich fachowości. Oni odpowiedzialni są za to, by opony w naszym aucie były w pełni sprawne. Poprawnie wymienione, wyważone i z odpowiednim ciśnieniem powietrza. To od nich zależy nasz poziom bezpieczeństwa. Dlatego warto wybrać i korzystać z usług serwisów, zatrudniających jedynie doświadczonych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Nowoczesny sprzęt

Kolejnym ważnym aspektem oprócz czynnika ludzkiego jest wykonywanie usług na profesjonalnym i nowoczesnym sprzęcie. Przed wyborem serwisu warto zwrócić uwagę na urządzenia, jakimi dysponuje firma. Liczy się także ilość podnośników, jaka znajduje się w warsztacie. Im większa liczba tym potencjalnie wymiana czy naprawa opony będzie sprawniejsza i nie zabierze nam zbyt dużo czasu, zwłaszcza jeśli zapomnieliśmy wymienić opony przed sezonem i teraz musimy odczekać swoje w kolejce.

Ceny i formy płatności

Duże znaczenie w wyborze serwisu mają ceny świadczonych usług. Powinny być one atrakcyjne i dostosowane do naszych możliwości. Warsztaty oferujące niskie ceny, często świadczą usługi na niezbyt wysokim poziomie. Warto także wybrać warsztat, który oferuje różne formy płatności, szczególnie w obecnych czasach pandemii.

Co może świadczyć o błędzie serwisu?

Objawami źle zamontowanych opon lub błędem w niewłaściwym montażu mogą być:

  • wyczuwalne wibracje kół po wymianie. Problemem może być zły montaż opony na feldze lub złe wyważenie koła.
  • niewłaściwe dokręcenie koła kluczem pneumatycznym może skutkować w późniejszym okresie niemożnością odkręcenia śrub.
  • brak smaru do stopki opony.
  • niewłaściwy sposób przechowywania opon w warsztatach, które oferują taką usługę. Opony nie mogą mieć zbyt długiego kontaktu z ziemią, słońcem i wilgocią. Nie mogą być również przechowywane w pozycji poziomej, bo to powoduje odkształcenia.
  • zły montaż opon kierunkowych i asymetrycznych.
  • wymiana opon zimowych i letnich bez rootowania. Zmiana pozycji opon pozwala na równomierne zużywanie się bieżnika.

 

Podobał Ci się tekst? Oceń!
andrzejewscy
andrzejewscy
Proserwis to firma, które już od 30 lat działa w Poznaniu i okolicach. Specjalizujemy się w oponach, dlatego o wulkanizacji wiemy wszystko! Odpowiadamy na potrzeby naszych klientów, oferując kompleksowe usługi związane z wulkanizacją i nie tylko. Sprawdź nasze konkurencyjne ceny i ofertę - opony letnie, zimowe wielosezonowe oraz koła dojazdowe - w hurcie i detalu. Wiosną odwiedź nasz serwis klimatyzacji. Poznań, Mosina, Puszczykowo, Luboń - to dla mieszkańców tych i okolicznych miast codziennie świadczymy profesjonalne usługi nie tylko wulkanizacji, ale też auto klimy. Masz pytania? Skontaktuj się z naszym warsztatem. Na pewno rozwiejemy twoje wątpliwości!

Komentarze są wyłączone.