śruby do kół
Śruby i nakrętki do felg. Wszystko co musisz wiedzieć
2 czerwca 2019
manualna klimatyzacja samochodowa
Manualna klimatyzacja samochodowa – opis działania, wady i zalety
13 czerwca 2019
Pokaż wszystkie
ile zapłacimy za serwis klimatzyacjiw Poznaniu?

Idzie lato i rosnące temperatury zachęcają do korzystania z klimatyzacji samochodowej. Kto jednak nie dokonał obowiązkowego przeglądu między sezonowego, teraz straci na przedwakacyjnych podwyżkach cen. Serwis klimatyzacji w Poznaniu i całej Polsce drożeje od kilku lat. Dlaczego?

Dlaczego przegląd autoklimy w 2019 roku tyle kosztuje?

Wraz z nadejściem roku 2017, weszło w życie prawo, według którego każdy nowe auto musi być nabijane czynnikiem chłodniczym R1234YF, zamiast dotychczas używanego i bardziej szkodliwego R124a. Poprzednika zdeklasował ekologiczny, ale również i znacznie droższy zamiennik, co ma być jednym z rozwiązań walki z globalnym ociepleniem. Nowy czynnik chłodniczy do aut jest bardziej kosztowny głownie z racji dużego popytu i malej podaży.  Przedstawiciele branży zastrzegają, że obecnie ceny za serwis klimatyzacji, nie tylko w Poznaniu, rosną z miesiąca na miesiąc.

Odpowiedź serwisów na wzrost cen

Zwiększający się koszt nabicia klimatyzacji spowodował, że do Polski zaczęto sprowadzać tańszy czynnik chłodzący z Azji i Ukrainy. Jednak do dzisiaj jego dokładny skład pozostaje tajemnicą.  Sprawia to, że niektóre z serwisujących układy maszyn diagnostycznych, mogą nie rozpoznać i „odmówić” napełnienia klimatyzacji. Co gorsza, nieznany skład może doprowadzić do zniszczenia całego układu chłodzącego w aucie.

Cena nabicia klimatyzacji samochodowej rośnie również w Poznaniu

W całej Europie średnia temperatur znacznie wzrosła na przestrzeni kilku lat. W tym roku w górę poszły również ceny serwisu klimatyzacji w Poznaniu – i to niemal dwukrotnie.

Ile kosztuje serwis klimatyzacji w Poznaniu w 2019?

Cena samej diagnozy układu klimatyzacji w 2019 roku waha się od 60 do 150 złotych w samym Poznaniu. Za nabijanie klimatyzacji samochodowej czynnikiem starej generacji w stolicy wielkopolski zapłacimy 150 złotych, za uzupełnienie nowszym ponad 250 złotych.

Dodatkowo jeśli zdecydujemy się na ozonowanie, szykujmy się na koszt rzędu 90 złotych, odgrzybianie ultradźwiękami będzie nas kosztować przeciętnie około 120 złotych. Co  w przypadku, gdy zechcemy wymienić filtr kabinowy? Średnio koszt szacuje się pomiędzy 50 aż do 250 złotych.

W Puszczykowie Proserwisie przy Nadwarciańskiej 14, tuż pod Poznaniem, proponujemy swoim klientom nieco mniej “poznańskie” ceny, przy zachowanym równie wysokim standardzie serwisowanie. Ceny naszych podstawowych usług w kategorii ” klimatyzacja samochodowa” dostępne poniżej:

serwis klimatyzacji poznań cennik

Ile w 2019 roku zapłacimy za serwis klimatyzacji w Poznaniu?
4 (80%) 1 vote
andrzejewscy
andrzejewscy
Proserwis to firma, które już od 30 lat działa w Poznaniu i okolicach. Specjalizujemy się w oponach, dlatego o wulkanizacji wiemy wszystko! Odpowiadamy na potrzeby naszych klientów, oferując kompleksowe usługi związane z wulkanizacją i nie tylko. Sprawdź nasze konkurencyjne ceny i ofertę - opony letnie, zimowe wielosezonowe oraz koła dojazdowe - w hurcie i detalu. Wiosną odwiedź nasz serwis klimatyzacji. Poznań, Mosina, Puszczykowo, Luboń - to dla mieszkańców tych i okolicznych miast codziennie świadczymy profesjonalne usługi nie tylko wulkanizacji, ale też auto klimy. Masz pytania? Skontaktuj się z naszym warsztatem. Na pewno rozwiejemy twoje wątpliwości!

Komentarze są wyłączone.