ozonowanie klimatyzacji samochodowej
Ozonowanie klimatyzacji. Co to jest?
22 maja 2018
serwis klimatyzacji Poznań
Serwis klimatyzacji. Na czym polega?
25 maja 2018
Pokaż wszystkie
renowacja felg poznań

O stanie naszych polskich dróg można napisać wiele, ale na pewno będą to w większości opinie negatywne. Dziury, nierówności oraz progi zwalniające są codziennością dla wielu kierowców. Auto, narażone na tak złe warunki drogowe bardzo szybko się eksploatuje. Nie inaczej jest w przypadku dróg w Wielkopolsce. Poznań i okolice, mimo dużych nakładów na infrastrukturę drogową, wciąż nie mogą poszczycić się szczególnej jakości nawierzchnią ciągów komunikacyjnych. To z kolei prowadzi do częstych uszkodzeń m.in. felg. W takich przypadkach niezbędna staje się wizyta u „lekarza od opon”.

renowacja felg

Sprawdź naszą ofertę na usługi renowacji i prostowania felg.

Renowacja felg w Poznaniu

Renowacja felg jest najlepszym sposobem na to, by odnowić te reprezentacyjne części samochodu, które najbardziej cierpią z powodu złego stanu naszych dróg. Pęknięcia, rysy i wgniecenia sprawiają, że nasze felgi tracą swój pierwotny wygląd. Nie musimy jednak od razu szukać nowych obręczy. Czasem wystarczy je odnowić, aby mogły odzyskać swój dawny blask. Za najprostszą renowacje felg w Poznaniu zapłacimy już od 90 złotych za sztukę. W takiej cenie dostępna jest zwykle podstawowe prostowanie felgi w okolicach centrum miasta.

Cena renowacji felg zależna jest przede wszystkim od wielkości obręczy i materiału z jakiego została wykonana. Jeśli lubimy nietuzinkowe rozwiązania możemy nawet pokusić się o pomalowanie felg na jakiś kolor, ale musimy pamiętać, że cena takiej usługi będzie znacznie wyższa.

Renowacja, regeneracja czy odnowienie felg?

Dla przeciętnego mieszkańca Poznania, nie znającego się na procesach wulkanizacyjnych, wiele z nich rodzi pytania. Nie inaczej jest w przypadku renowacji felg. Dlatego prostujemy – nie ma znaczenia czy powiemy “renowacja felg”,  “odnowienie felg” czy “regeneracja felg”  wszystkie oddają tą samą usługę przywrócenia obręczą wyglądu zbliżonego do nowości. Bardziej istotne jest poznanie konkretnych procesów takich jak  prostowanie, piaskowanie,  malowanie, lakierowanie itd.

Rodzaje felg

Zastanawiając się nad renowacją felg musimy pamiętać o różnych ich rodzajach. Dostępne na rynku są obręcze aluminiowe i stalowe. Pamiętajmy, że wszystko zależy nie tylko od wielkości otoczki oraz rodzaju materiału z jakiego jest wykonana, ale również od naszych życzeń. Najzwyklejsze malowanie najmniejszej felgi stalowej będzie najtańsze. Renowacja felg aluminiowych będzie już nieco droższą inwestycją. W Poznaniu ceny takiej usługi zaczynają się od 115 złotych za sztukę.

Renowacja felg pod Poznaniem

Podobnie jak w przypadku większości cen produktów i usług, im dalej od  centrum tym taniej. Nie inaczej jest jeśli interesuje nas prostowanie  lub bardziej zaawansowana renowacja felg. Poznań jest drogim miastem, natomiast taniej za takie zabiegi możemy zapłacić  w miejscowościach ościennych jak Puszczykowo czy Luboń.

felgi aluminiowe

Prostowanie felg – cena za usługę

Przyczyn skrzywienia felg może być wiele. Zahaczenie o krawężnik podczas parkowania, dziura w jezdni – w takich wypadkach nietrudno o uszkodzenie. Krzywa felga nie jest tylko sprawą estetyczną. Sprawia ona, że czujemy dyskomfort podczas jazdy a w dalszych konsekwencjach może być również przyczyną zniszczenia zawieszenia w naszym aucie. Warto zadbać nie tylko o wygląd felg, ale ich prostowanie. Za prostowanie felg pod Poznaniem zapłacimy już od 50 złotych za sztukę. Warto pamiętać, że przy tej usłudze również ważny jest rodzaj materiału oraz wielkość obręczy.

Wulkanizacja – Luboń i okolice też tańsze niż w Poznaniu

Usługi związane z odnawianiem i naprawą felg to nie jedyne zabiegi wulkanizacyjne, które dużo taniej dostępne są w okolicach Poznania niż w jego centrum. W takich miejscowościach jak Luboń, mieści się wiele zakładów trudniących się serwisem i wulkanizacja – Luboń taką sytuację zawdzięcza przede wszystkim położeniu przy autostradzie A2, która spowodowała powstanie wielu nowych zakładów. Jak wiadomo natomiast – konkurencja obniża ceny.

Wielkopolska i tak jest tania

Sprawdzając przykładowe ceny w innych miastach Polski, można dojść do prostego wniosku, że jeśli chodzi o ceny za takie usługi jak podstawowa wulkanizacja, wielkopolska nie odbiega od średniej krajowej. Podobne ceny występują zarówno w centrach takich miast jak Warszawa czy Kraków.

Ile kosztuje renowacja felg w Poznaniu?
3.8 (76%) 5 votes
Jacek Smogur
Jacek Smogur
Bloger, pasjonat motoryzacji. W wolnych chwilach szuka nowinek i faktów z dziedziny auto-moto i stara się przetłumaczyć je na język polski.

1 Komentarz

  1. Ile Kosztuje Renowacja Felg W Poznaniu? – Proserwis zdjęcie nr 7 Krysia pisze:

    Jesteś w stanie polecić jakiś dobry punkt regeneracji? Dziś przytarłam w męża Volvo alusa (19) i albo 4k albo stryczek :(. Paromiesięczne auto 🙁 ;(