naprawa czy wymiana skaplacza klimatzyacji
Naprawa czy wymiana skraplacza klimatyzacji?
19 sierpnia 2018
felgi nieprzelotowe
Czym są felgi nieprzelotowe?
30 sierpnia 2018
Pokaż wszystkie
ile kosztuje serwis klimatyzacji

Sezon letni to intensywny czas dla warsztatów serwisujących klimatyzacje samochodowe nie tylko w Poznaniu. Upały zmuszają kierowców do uruchomienia układu i wtedy następuje niespodzianka – coś nie działa jak należy. Słabe chłodzenie, nieprzyjemny zapach wydobywający się z wywietrzników czy głośna praca sprężarki – to tylko nieliczne z usterek, które wychodzą podczas rozruchu instalacji chłodzącej auto. Dzisiaj postanowiliśmy przyjrzeć się cenom różnych usług związanych z serwisem klimy w Poznaniu i okolicach m.in. w Luboniu, Mosinie i Komornikach. Jak wygląda cennik przeglądu klimatyzacji w stolicy wielkopolski? Ile kosztuje odgrzybianie i za nabicie klimatyzacji , a ile diagnostyka usterki?

Jak to wygląda cennik serwisów klimatyzacji w Poznaniu

Na warsztat wzięliśmy cztery losowe serwisy klimatyzacji w Poznaniu oraz działające w bliskim sąsiedztwie grodu Przemysława. Porównaliśmy ceny za podstawowe usługi takie jak:

Serwis klimatyzacji Poznań. Cennik usług
Serwis I Serwis II Serwis II Serwis IV
Przegląd i serwis układu działającego na czynniku  R134A 150 150 150 220
Nabijanie klimatyzacji ( za 100g czynnika R134A) 25 30 25 30
Naprawa (koszt pracy za 1h) 150 140 150 100
Wymiana filtra kabinowego 50-250 50-250 50-250 50-250
Diagnostyka usterki 60-120 60-120 50-110 50-120
Odgrzybianie klimatyzacji
Ozonowanie 100 90 100 59
Ultradźwięki 123 120 110 70

 

Ile kosztuje przegląd klimatyzacji w Poznaniu?

serwis klimatzyacji poznań

Ceny usług związanych z klimatyzacją są w Poznaniu podobne.

Przegląd klimatyzacji to najbardziej podstawowa usługa świadczona przez serwisy autoklimy. Na podstawową usługę składa się zwykle:

  • odzyskanie starego czynnika chłodzącego wraz z olejem
  • osuszenie układu poprzez wytworzenie próżni
  • test szczelności układu
  • zadanie czynnika ze świeżym olejem tzw. nabicie klimatyzacji
  • test sprawności układu
  • wymiana filtra kabinowego
  • dezynfekcja układu wentylacyjnego auta poprzez ozonowanie klimatyzacji lub czyszczenie ultradźwiękami

Cena przeglądu klimatyzacji w Poznaniu wynosi średnio od 150 zł do 220 zł. Badaliśmy jednak wyłącznie serwis układów działających na wycofywanym już czynniku chłodzącym R134A. Większość serwisów autoklimy w Poznaniu nadal korzysta z tego chłodziwa. Ceny za przegląd układów z czynnikiem R-1234YF są droższe i trudno znaleźć informację na ich temat.

Ile kosztuje naprawa nieszczelnej klimatyzacji w samochodzie Poznaniaka?

Wszystko zależy od tego, gdzie powstało uszkodzenie. Jeśli nieszczelności zlokalizowana jest w jednym z przewodów klimatyzacji, za spawanie rurek aluminiowych zapłacimy kilka złotych. Natomiast jeśli naprawa nieszczelności wiąże się z dokładniejszą diagnostyką oraz rozebraniem elementów układu, za godzinę pracy serwisanta z Poznania zapłacimy od 100 do 150 zł.

Serwis klimatyzacji poznań cennik

Nasz cennik

Ile zapłacimy za diagnostykę usterki?

Koszt samej diagnostyki usterki układu zamyka się w przedziale od 50 do 120 złotych. Wiele zależy od zastosowanej metody i sprzętu jakim operuje serwis. Najtańsza metoda polega na wprowadzeniu do układu azotu i obserwacji nieszczelności. Droższe, ale dokładniejsze metody wykorzystują specjalne czujniki wykrywające czynnik chłodzący w powietrzu.

Ile kosztuje nabicie klimatyzacji z odgrzybianiem?

Cennik za nabijanie klimatyzacji zależy od ilości czynnika, który trzeba wprowadzić do układu kimy. Przyjmuje się, że koszt dotyczy 100 gramów chłodziwa. Również tutaj wzięliśmy pod uwagę jedynie ceny za czynnik R134A. Za „porcję” na terenie Poznania i okolic zapłacimy od 25 do 30 złotych.

Inaczej sprawa wygląda z odgrzybianiem. Tutaj wiele zależy od zastosowanej metody. Koszt ozonowania klimatyzacji w Poznaniu to między 60 a 100 zł. Dezynfekcja za pomocą chemii i ultradźwięków jest droższa i wynosi od 70 do 120 zł.

Cena wymiany filtra dla Poznaniaka

Ostania usługą jaką braliśmy pod uwagę szacując koszty serwisowania klimatyzacji jest wymiana filtra kabinowego. Tutaj we wszystkich badanych warsztatach sytuacja wygląda podobnie. Za nowy filtr wraz  z robocizną zapłacimy od 50 do 250 zł. Wiele zależy od rodzaju filtra kabinowego na który się zdecydujemy. Wybierając standardowy koszt nie powinien różnić się bardzo od minimalnej kwoty, natomiast przy filtrze węglowym będzie już drożej.

Podsumowanie – poznańskie ceny nie są złe

Analizując ceny serwisów klimatyzacji w Poznaniu i okolicach widać, że koszty usług nie różnią się znacznie. Warto więc brać pod uwagę dodatkowe czynniki, takie jak chociażby odległość od miejsca zamieszkania, renomę warsztatu czy kompleksowość i sprawną obsługę. Niezależnie czy wybierzemy serwis klimatyzacji w Poznaniu, Luboniu czy Puszczykowa, dobrze jest wcześniej wykonać telefon i sprawdzić obłożenie. W sezonie letnim może okazać się, że nie jeden serwis odmówi nam ze względu na zbyt duży ruch.

Ile kosztuje serwis klimatyzacji?
4.2 (84%) 5 votes

 

Jacek Smogur
Jacek Smogur
Bloger, pasjonat motoryzacji. W wolnych chwilach szuka nowinek i faktów z dziedziny auto-moto i stara się przetłumaczyć je na język polski.

2 Komentarze

  1. Ile Kosztuje Serwis Klimatyzacji? – Proserwis zdjęcie nr 4 Manu pisze:

    A coś o cenach regeneracji sprężarki?