OZONOwanei na koronowirusa
Czy ozonowanie klimatyzacji zabija koronawirusy?
14 kwietnia 2020
Klimatyzacja Samochodowa A Koronawirus – Proserwis zdjęcie nr 4
Idzie wiosna – czas na serwis klimatyzacji
1 maja 2020
Pokaż wszystkie
ozonowanie a koronowirus

Czasy pandemii są zdecydowanie największym wyzwaniem ostatnich lat, z jakim społeczeństwo musi się uporać. W trosce o bezpieczeństwo własne i innych musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Obowiązek noszenia maseczek i dystansowanie społeczne są dowodem na to, że poważnie i odpowiedzialnie podchodzimy do tematu. Jednak mimo najlepszych chęci, czasem największym wrogiem może być nieświadomość zagrożenia, które czycha na wyciągniecie ręki – w naszym samochodzie.

Korzystanie z klimatyzacji samochodowej w czasach pandemii

Koronawirus przenosi się drogą kropelkową i nadal dokładnie nie wiemy, jak długo jest w stanie przeżyć w powietrzu. Układy klimatyzacyjne, które pobierają ciepłe powietrze z pojazdu i zamieniają je na zimne tym, samym rozprowadzając je po całej kabinie, są idealnym narzędziem do rozprzestrzeniania wirusów i bakterii. Korzystanie z klimatyzacji samochodowej we własnym aucie nie jest jednak niczym groźnym oczywiście, jeśli tym autem nie podróżowała wcześniej zarażona osoba. Osoby posiadające własny pojazd powinny czuć się bezpiecznie, bo w czasach pandemii samochody osobowe są o wiele bezpieczniejsze niż transport publiczny, w którym jedna chora osoba może zarazić nawet kilkanaście innych. Dlatego też zaleca się w miarę możliwości jak najrzadziej korzystać z usług transportu publicznego i podróżować na własną rękę. Inaczej sprawa ma się, jeśli w ostatnim czasie kupiliśmy używany samochód i nie mamy wiedzy, kto wcześniej nim podróżował.

Jak zdezynfekować samochód?

Po pierwsze musimy pamiętać, że nie chodzi tylko o jakość powietrza, ale o wszystkie przestrzenie w samochodzie, na których mógł się osadzić wirus. Dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie wyprać tapicerkę oraz siedzenia w samochodzie. Można to zrobić samemu lub jeśli nie mamy dostępu do odpowiednich narzędzi udać się do myjni samochodowej oferującej takie usługi. Oczywiście oprócz tapicerki należy również dokładnie wyczyścić kierownicę, deskę rozdzielczą, drążek zmiany biegów, uchwyt hamulca ręcznego oraz wszystkie inne elementy wewnątrz pojazdu. Kolejną rzeczą, którą trzeba koniecznie sprawdzić i zdezynfekować jest klimatyzacja samochodowa. Można to zrobić samodzielnie, używając specjalnych preparatów, jednak polecamy odwiedzić profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej, który dokładnie wyczyści cały układ.

Ozonowanie sposobem na koronowirusa?

Nie ma dowodów na to, że ozonowanie zabija koronawirusa, jednak bardzo skutecznie zwalcza grzyby i bakterie, które bardzo często żyją w klimatyzacji. Szczególnie jeśli poprzedni właściciel odpowiednie jej nie konserwował. Jeśli jesteśmy przy klimatyzacji, to warto również wymienić stary filtr kabinowy, który odpowiada za zatrzymywanie zanieczyszczeń i drobnoustrojów, przed dostaniem się do układu klimatyzacyjnego. Polecamy także zakup filtra z węglem aktywnym, który zapewnia najskuteczniejszą ochronę. Po dezynfekcji pojazdu należy pamiętać o regularnym czyszczeniu najczęściej dotykanych elementów samochodu. Warto też trzymać pod ręką płyn antybakteryjny i dezynfekować ręce przed wejściem do pojazdu.

Podobał Ci się tekst? Oceń!
andrzejewscy
andrzejewscy
Proserwis to firma, które już od 30 lat działa w Poznaniu i okolicach. Specjalizujemy się w oponach, dlatego o wulkanizacji wiemy wszystko! Odpowiadamy na potrzeby naszych klientów, oferując kompleksowe usługi związane z wulkanizacją i nie tylko. Sprawdź nasze konkurencyjne ceny i ofertę - opony letnie, zimowe wielosezonowe oraz koła dojazdowe - w hurcie i detalu. Wiosną odwiedź nasz serwis klimatyzacji. Poznań, Mosina, Puszczykowo, Luboń - to dla mieszkańców tych i okolicznych miast codziennie świadczymy profesjonalne usługi nie tylko wulkanizacji, ale też auto klimy. Masz pytania? Skontaktuj się z naszym warsztatem. Na pewno rozwiejemy twoje wątpliwości!

Komentarze są wyłączone.