- F.H.U PROSERWIS Andrzejewscy S.C.
ul. Nadwarciańska 14
62-040 Puszczykowo k. Poznań
pn.-pt. 8-18, sob. 8-14
Sklep i hurtownia kół dojazdowych
Szukasz dojazdówki do swojego modelu samochodu, a może prowadzisz zakład wulkanizacyjny i interesuje Cię ich hurtowy zakup po niskiej cenie? PROserwis to sklep z oponami i hurtownia kół dojazdowych. Importujemy wysokiej jakości koła zapasowe dojazdowe do wielu popularnych marek aut. Prowadzimy zarówno sprzedaż z dostawą, jak i odbiorem własnym. Koła dojazdowe hurt i detal od sprawdzonego sprzedawcy. Zapraszamy!
Gdzie kupić koła dojazdowe od PROserwis?
Nasz sklep mieści się w Puszczykowie koło Poznania. Dojazdówki wysyłamy kurierem FedEx. Zapewniamy również możliwość odbioru osobistego zarówno kół dojazdowych, jak i artykułów dodatkowych jak lewarki czy pokrowce w sklepie lub w naszym magazynie w Krośnie. W przypadku zamówień hurtowych szczegóły dostawy są do uzgodnienia telefonicznego bądź mailowego.
Sklep internetowy z oponami dojazdowymi
- Data
- 18 lipca 2018
- Witryna internetowa
- Zobacz stronę internetową
Szukaj nas pod Poznaniem
Koła dojazdowe Poznań
Koła dojazdowe w Poznaniu? Tylko w Proserwis! Prowadzimy sprzedaż stacjonarną i internetową kół i opon do praktycznie każdego modelu samochodu. W naszym sklepie internetowym znajdziesz koła dojazdowe oraz ogumienie letnie, zimowe i całoroczne najlepszych marek z całego świata.
Zadbaj o bezpieczeństwo w podróży!
Wysoka jakość kół dojazdowych, które sprzedajemy, gwarantują przyczepność i umożliwia bezproblemowe dotarcie do najbliższego wulkanizatora — niezależnie czy będziesz w trasie do pracy, czy na wakacjach! Znajdziesz nas w Puszczykowie koło Poznania.
Koło dojazdowe - Najważniejsze informacje
Czym są koła dojazdowe?
Koła dojazdowe są alternatywą dla standardowego zestawu naprawczego w postaci klasycznego koła zapasowego. Koło dojazdowe charakteryzuje się nieco gorszymi parametrami od standardowej „zapasówki”, ale dzięki mniejszym rozmiarom może zostać umieszczony nawet w samochodach z bardzo małym bagażnikiem.
Rozwiązanie w postaci opony dojazdowej przypadnie do gustu również posiadaczom aut z instalacją gazową. W takim wypadku nawet zbiornik LPG nie jest przeszkodą do zabezpieczenia się na wypadek przebicia ogumienia.
O czym pamiętać stosując koła dojazdowe?
Pamiętaj, że opony dojazdowe mają umożliwić Ci bezpieczne dotarcie do najbliższego punktu wulkanizacyjnego. Zalecamy bezwzględne stosowanie się do zaleceń prędkościowych podanych przez konkretnego producenta.
“Dojazdówki” zamiast kół zapasowych
Koła dojazdowe ze względu na niską cenę, mniejsze gabaryty i uniwersalność są często wybierane przez kierowców jako alternatywa dla klasycznych kół zapasowych.

Oferujemy koła dojazdowe do klasyków i nowych modeli
Najczęstsze pytania dotyczące kół dojazdowych
Koło dojazdowe zbudowane jest z opony dojazdowej oraz felgi stalowej. Głównym czynnikiem, który wyróżnia je od standardowego, jest rozmiar — dojazdówki są węższe.
Założona na kole opona dojazdowa charakteryzuje się węższą powierzchnią od opony standardowej, a jej bieżnik jest mocno ograniczony. Sprawia to, że koło dojazdowe ma obniżony stopnień przyczepności, szczególnie na nawierzchniach mokrych i śliskich. Producenci kół dojazdowych decydują się na zastosowanie specyficznych mieszanek, częściowo rekompensujących niewielką szerokość opon.
Najprostszym sposobem, aby bezbłędnie dobrać odpowiedni rozmiar koła dojazdowego jest wizyta u wulkanizatora. Jeśli chcemy zrobić to jednak na własną rękę mamy dwie możliwości:
- Skorzystać z jednego z dostępnych z popularnych kalkulatorów rozmiarów opon i felg;
- Sprawdzić rozmiary “dojazdwóki” samodzielnie
Przy samodzielnym wyborze koła dojazdowego, musimy dobrać oponę i felgę felgę. Rozmiar opony znajdziemy w tabeli ciśnień . W tabeli podany jest wymiar samej opony dojazdowej, natomiast wymiar felgi dobiera się wg. modelu auta.
Koła dojazdowe powoli stają się standardem w nowych modelach aut – pasują do schowka zlokalizowanego w bagażniku. W związku z tym standardowe koła zapasowe powoli tracą rację bytu. Ponadto koło zapasowe jest w większości przypadków droższe i zajmuje dużo więcej miejsca. Zwrócą na to uwagę zwłaszcza użytkownicy małych aut oraz tych z instalacjami LPG.
Maksymalna prędkość na kole dojazdowym to 80 km/h lub 50 mil. Taka wartość spowodowana jest ograniczeniami w postaci wytrzymałości oraz mniejszą szerokością styku opony dojazdowej z podłożem.
Ciśnienie nadane do koła dojazdowego nie powinno przekraczać 4,2 bara. Waga samochodu nie ma w tym przypadku znaczenia.
Ceny kół dojazdowych są niższe od standardowych, przede wszystkim ze względu na:
- mniejszą ilość materiału potrzebną do ich wyprodukowania.
- zastosowanie felg stalowych zamiast droższych alufelg
- użycie mieszanki gumy nie wyróżniającej się dodatkowymi właściwościami
- przeznaczenie – koła dojazdowe stosuje się wyłącznei w wypadku awarii i tylko do czasu wizyty w serwisie wulkanizacyjnym
Opony dojazdowe posiadają te same oznaczenia co zwykłe ogumienie. Różnica polega na dodatkowej literze “T” -„Temporary” – do czasowego użycia, przed rozmiarem opony. Dodatkowo na ściance opony lub felgi znajduje się maksymalna dopuszczalna prędkość dla danej dojazdówki.
Jest to zabronione. Pojazd legalnie może poruszać się wyłącznie z jednym kołem dojazdowym.
W sytuacji, kiedy model samochodu nie ma dedykowanego miejsca w bagażniku, warto umieścić kolo dojazdowe w materiałowym pokrowcu.