O czym pamiętać stosując koła dojazdowe?

Pamiętaj, ze opony dojazdowe mają umożliwić Ci bezpieczne dotarcie do najbliższego punktu wulkanizacyjnego. Zalecamy bezwzględne stosowanie się do zaleceń prędkościowych podanych przez konkretnego producenta.

“Dojazdówki” zamiast kół zapasowych

“Dojazdówki” ze względu na niską cenę, mniejsze gabaryty i uniwersalność są często wybierane przez kierowców jako alternatywa kół zapasowych.

Koła dojazdowe Poznań

Koła dojazdowe w Poznaniu? Tylko w Proserwis! Prowadzimy sprzedaż stacjonarną i internetową kół i opon do praktycznie każdego modelu samochodu. W naszym sklepie internetowym znajdziesz koła dojazdowe oraz ogumienie letnie, zimowe i całoroczne najlepszych marek z całego świata.

Zadbaj o bezpieczeństwo w podróży!

Wysoka jakość kół dojazdowych, które sprzedajemy gwarantują przyczepność i umożliwiają bezproblemowe dotarcie do najbliższego wulkanizatora – niezależnie cy będziesz w trasie czy na wakacjach! Znajdziesz nas w Puszczykowie koło Poznania.

Czym są koła dojazdowe?

Koła dojzdowe są alternatywą dla standardowego zestawu naprawczego w postaci klasycznego koła zapasowego. Koło dojazdowe charakteryzuje się nieco gorszymi parametrami od standardowej „zapasówki”, ale dzięki mniejszym rozmiarom może zostać umieszczony nawet w samochodach z bardzo małym bagażnikiem.

Rozwiązanie  w postaci opony dojazdowej przypadnie do gustu również posiadaczom aut z instalacją gazową. W takim wypadku nawet zbiornik LPG, nie jest przeszkodą do zabezpieczenia się na wypadek przebicia ogumienia.

koła dojazdowe Poznań

Koła dojazdowe do klasyków i nowych modeli

Sklep internetowy z oponami dojazdowymi

Najczęstsze pytania dotyczące kół dojazdowych

Jak zbudowane jest koło dojazdowe i czym się wyróznia?

Koło dojazdowe zbudowane jest z opony dojazdowej oraz felgi stalowej. Głownym czynnikiem, który wyróżnia je od standardowego jest rozmiar – dojazdówki są węższe.

Jak dobrać rozmiar koła dojazdowego?

Najprostszym sposobem, aby bezbłędnie dobrać odpowiedni rozmiar koła dojazdowego jest wizyta u wulkanizatora. Jeśli chcemy zrobić to jednak na własną rękę mamy dwie możliwości:

  • Skorzystać z jednego z dostępnych z popularnych kalkulatorów rozmiarów opon i felg;
  • Sprawdzić rozmiary “dojazdwóki” samodzielnie

Przy samodzielnym wyborze koła dojazdowego, musimy dobrać oponę i  felgę felgę. Rozmiar opony znajdziemy w tabeli ciśnień . W tabeli  podany jest wymiar samej opony dojazdowej, natomiast wymiar felgi dobiera się wg. modelu auta.

Czy lepiej wybierać koła dojazdowe czy zapasowe?

Koła dojazdowe powoli stają się standardem w nowych modelach aut – pasują do schowka zlokalizowanego w bagażniku. W związku z tym standardowe koła zapasowe powoli tracą rację bytu. Ponadto koło zapasowe jest w większości przypadków droższe i zajmuje dużo więcej miejsca. Zwrócą na to uwagę zwłaszcza użytkownicy małych aut oraz tych z instalacjami LPG.

Jaka jest maksymalna prędkość jazdy na kole dojazdowym?

Maksymalna prędkość  na kole dojazdowym to 80 km/h lub 50 mil. Taka wartość spowodowana jest ograniczeniami w postaci wytrzymałości oraz mniejszą szerokością styku opony dojazdowej z podłożem.

Jakie jest prawidłowe ciśnienie w kole dojazdowym?

Ciśnienie nadane do koła dojazdowego nie powinno przekraczać 4,2 bara. Waga samochodu nie ma w tym przypadku znaczenia.

Dlaczego koła dojazdowe jest takie tanie?

Ceny kół dojazdowych są niższe od standardowych,  przede wszystkim ze względu na:

  • mniejszą ilość materiału potrzebną do ich wyprodukowania.
  • zastosowanie felg stalowych zamiast droższych alufelg
  • użycie mieszanki gumy nie wyróżniającej się dodatkowymi właściwościami
  • przeznaczenie – koła dojazdowe stosuje się wyłącznei w wypadku awarii i tylko do czasu wizyty w serwisie wulkanizacyjnym
Czy oznaczenia dojazdówek różią się od standardowych?

Opony dojazdowe posiadają te same oznaczenia co zwykłe ogumienie. Różnica polega na dodatkowej literze “T” -„Temporary” – do czasowego użycia, przed rozmiarem opony. Dodatkowo na ściance opony lub felgi znajduje się maksymalna dopuszczalna prędkość dla danej dojazdówki.

Czy można zalożyć dwa koła dojazdowe równocześnie?

Jest to zabronione. Pojazd legalnie może poruszać się wyłącznie z jednym kołem dojazdowym.

Jak przechowywać koła dojazdowe

W sytuacji, kiedy model samochodu nie ma dedykowanego miejsca w bagażniku, warto umieścić kolo dojazdowe w materiałowym pokrowcu.

Dojazdówki do popularnych marek

INNE
Koła dojazdowe do takich samochodów takich marek jak: Mazda, Mitsubishi, Nissan, Suzuki, Volkswagen i inne

Zapraszamy do Proserwis!