Mobilna wulkanizacja – czym jest i kiedy warto z niej korzystać?

Przegląd rejestracyjny
Przegląd rejestracyjny – kompendium wiedzy
14 marca 2020
OZONOwanei na koronowirusa
Czy ozonowanie klimatyzacji zabija koronawirusy?
14 kwietnia 2020
Pokaż wszystkie
mobilna wulkanizacja co to jest

Stan polskich dróg i poboczy pozostawia wiele do życzenia, dlatego kierowcy bardzo często borykają się z różnymi awariami, które występują na trasie. Jednymi z najczęstszych problemów są uszkodzone opony oraz wykrzywione felgi. Niestety nie zawsze po wystąpieniu usterki możliwe jest dotarcie do zakładu wulkanizacyjnego, co sprawiło, że zaczęto stosować alternatywne rozwiązanie. Mobilna wulkanizacja staje się coraz popularniejszą usługą. Zobacz, jak działa wymiana opon z dojazdem!

Mobilna wulkanizacja – co to jest?

Wymiana opon lub naprawa ogumienia zwykle musi się odbyć w warsztacie wulkanizacyjnym. Bardzo często wiąże się to z czekaniem w kolejce lub koniecznością umówienia wizyty na konkretny termin. W przypadku, kiedy kierowcę spotka awaria podczas podróży, może okazać się, że jedynym ratunkiem jest mobilny serwis opon. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i skuteczne, ponieważ fachowiec przyjedzie pod wskazany adres i wykona naprawę na miejscu. Mobilna wulkanizacja sprawdzi się nie tylko w sytuacjach podbramkowych. Kiedy koła wymagają serwisu, możesz zadzwonić do specjalisty, który przyjedzie wprost do twojego garażu.

Więcej niż wymiana opon z dojazdem

mobilny serwis klimatyzacji

Wiele warsztatów umożliwia również mobilny serwis klimatyzacji

Mobilny serwis ogumienia to znacznie więcej niż interwencja w przypadku nieprzewidzianej usterki opony. Przyjazd fachowca pod wskazany adres to możliwość wymiany lub napompowania opon, ale także przeglądu stanu klimatyzacji i jej konserwacji. Doświadczony specjalista w dziedzinie wulkanizacji po naprawie ogumienia i wykonaniu oględzin reszty auta może zauważyć pewne niedociągnięcia, wymagające naprawy. Właśnie dlatego pomoc fachowca jest nieoceniona w takiej formie jak indywidualna konsultacja. Niestety często bywa tak, że oprócz obligatoryjnych przeglądów auta, które są wymagane przez prawo, rzadko kiedy kierowcy wybierają się na wizytę kontrolną u mechanika lub wulkanizatora. Może to wynikać z niewiedzy, ale również z niechęci do czekania w kolejkach do profesjonalnego serwisu. Wulkanizacja mobilna to w takim przypadku wygodna alternatywa.

Przechowywanie i zakup opon w zaufanym serwisie

Mobilna wulkanizacja to nie tylko dojazdy do klienta. W oddziale stacjonarnym możesz liczyć na wiele innych usług. Jedną z nich jest przechowywanie opon. Wiele zakładów wulkanziacyjnych dysponuje specjalnie przygotowaną do tego celu halą, w której możesz bezpiecznie składować swoje opony. Osoby mieszkające w mieście zwykle nie mają miejsca oraz odpowiednich warunków, żeby składować ogumienie do następnego sezonu.

W Proserwis znamy te problemy, dlatego udostępniamy usługę przechowalni opon dla naszych klientów. Zapewniamy kompleksową obsługę związaną z oponami. Oferujemy również sprzedaż detaliczną oraz hurtową opon. W ofercie posiadamy też koła dojazdowe wraz z akcesoriami. Współpracujemy zarówno innymi warsztatami, jak i klientami indywidualnymi. Jeżeli interesują Cię opony letnie, zimowe lub wielosezonowe  od uznanego producenta, to sprawdź naszą ofertę! Znajdziesz tam takie cenione marki jak opony Michelin czy ogumienie Yokohama. Możesz odebrać swoje zamówienie w jednym z dwóch punktów stacjonarnych w okolic Poznania lub wybrać wysyłkę kurierem. Zaletą kupowania u nas jest możliwość skorzystania z fachowego doradztwa doświadczonych ekspertów. Odwiedź również nasz serwis klimatyzacji samochodowej pod Poznaniem!

Dlaczego warto skorzystać z mobilnej wulkanizacji?

Może się wydawać, że korzystanie z mobilnej wulkanizacji nie jest wcale konieczne i przydaje się tylko w sytuacjach krytycznych. Być może takie opinie są podyktowane brakiem wiedzy na temat zalet tego rozwiązania. Po co właściwie korzystać z serwisu opon z dojazdem do klienta?

Nieoceniona pomoc na trasie

wulkanizacja mobilna

Wulkanizacja mobilna oszczędza czas potrzebny na wizytę w zakładzie wulkanizacyjnym

Usterka na trasie może pokrzyżować plany niejednego weekendowego wyjazdu za miasto lub zamiar dojechania na czas na ważną uroczystość. Poprzez konieczność naprawy koła nie trzeba jednak zupełnie rezygnować z tego, co zaplanowałeś. Dzięki możliwości skorzystania z mobilnej wulkanizacji możesz otrzymać pomoc bez konieczności dojeżdżania do warsztatu. Brak konieczności zjeżdżania z wyznaczonej trasy pozwala zaoszczędzić sporo czasu, dlatego, zamiast odwoływać swój harmonogram, lepiej zadzwoń po serwis opon z dojazdem.

Wygoda

Jak to mówią “czas to pieniądz” i choć czasem trudno znaleźć bezpośrednie odzwierciedlenie tego powiedzenia w rzeczywistości, to każda zaoszczędzona godzina jest na wagę złota. Najlepiej tę kwestię odnieść do sytuacji, gdzie tracimy po kilkadziesiąt minut, dojeżdżając do warsztatu, ponieważ po drodze napotkaliśmy na potworny korek. Jeżeli chcesz uniknąć takiej sytuacji, to możesz zamówić fachowca do własnego garażu. Wulkanizacja mobilna oszczędzi czas dojazdu, jak i ewentualne oczekiwanie w kolejce.

Dbaj o swoje opony

To oczywiste, że bieżące usterki i awarie wymagają naprawy, jednak oprócz tego koła potrzebują regularnej konserwacji oraz czyszczenia. Wydłuża to ich żywotność i sprawia, że zachowują na dłużej schludny wygląd. Dlaczego trzeba konserwować ogumienia? Czynniki zewnętrzne powodują częste uszkodzenia i przyśpieszają proces zużywania się opony oraz sprawiają, że tracą one swoje właściwości. Należy regularnie oczyszczać koła i neutralizować szkodliwe działanie soli i chemikaliów, które znajdują się na jezdni, w szczególności podczas odladzania. Systematyczność w dbaniu o opony pomoże utrzymać mobilna wulkanizacja, która wykona usługę czyszczenia i konserwacji pod wskazanym adresem.

Profesjonalna usługa na wyciągnięcie ręki

Żyjemy w czasach, gdzie dostęp do usług profesjonalistów jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Konkurencja w segmencie serwisów samochodowych i wulkanizacyjnych jest duża, dlatego te zakłady, które od lat utrzymują się na rynku są godne zaufania i warto im powierzyć swoje auto. Mobilna wulkanizacja to usługa, która odpowiada na potrzeby kierowców, którzy są coraz bardziej wymagający i oczekują oferty szytej miarę współczesnego klienta. Opłaca się zatem korzystać z nowinek, które ułatwiają życie, oszczędzają czas i nerwy.

 

Mobilna wulkanizacja – czym jest i kiedy warto z niej korzystać?
5 (100%) 1 vote
andrzejewscy
andrzejewscy
Proserwis to firma, które już od 30 lat działa w Poznaniu i okolicach. Specjalizujemy się w oponach, dlatego o wulkanizacji wiemy wszystko! Odpowiadamy na potrzeby naszych klientów, oferując kompleksowe usługi związane z wulkanizacją i nie tylko. Sprawdź nasze konkurencyjne ceny i ofertę - opony letnie, zimowe wielosezonowe oraz koła dojazdowe - w hurcie i detalu. Wiosną odwiedź nasz serwis klimatyzacji. Poznań, Mosina, Puszczykowo, Luboń - to dla mieszkańców tych i okolicznych miast codziennie świadczymy profesjonalne usługi nie tylko wulkanizacji, ale też auto klimy. Masz pytania? Skontaktuj się z naszym warsztatem. Na pewno rozwiejemy twoje wątpliwości!

Komentarze są wyłączone.