renowacja felg poznań
Ile kosztuje renowacja felg w Poznaniu?
23 maja 2018
przechowywanie opon bez felg
Przechowywanie opon samochodowych. Jak i gdzie przechowywać opony?
27 maja 2018
Pokaż wszystkie
serwis klimatyzacji Poznań

W dzisiejszych czasach klimatyzacja w naszym aucie przestała być luksusem, a zmieniła się w punkt obowiązkowy jeśli chodzi o jazdę samochodem. Przede wszystkim chodzi o nasz komfort i wygodę. Warto jednak zadbać o to, by chociaż raz do roku sprawdzać czy klimatyzacja w naszym pojeździe działa tak jak powinna. To właśnie w tym celu przeprowadza się serwis klimatyzacji samochodowej. Na czym polega?

Dlaczego warto odwiedzać serwis klimatyzacji samochodowej?

Powodów do odwiedzania serwisu klimatyzacji samochodowej może być kilka. Jeśli poczujemy nieprzyjemny zapach wydostający się z przewodów klimatyzacji lub siła nawiewu w naszym aucie będzie osłabiona to znak, że układ wymaga przejrzenia w serwisie. Równie popularnym znakiem problemów jest występowanie sytuacji,  w której powietrze w naszym pojeździe nie będzie wystarczająco się schładzać lub proces ten będzie trwał zbyt długo. Pamiętajmy, że warto zadbać o to nie tylko wtedy, kiedy zaczynają doskwierać nam upały. Klimatyzacja w naszym aucie składa się z kilku części, które tak jak wszystko w naszym pojeździe zużywa się. Właśnie dlatego warto o nią zadbać, a różne serwisy klimatyzacji oferują usługi, które nam w tym pomogą.

Diagnostyka układu na start

Analiza stanu klimatyzacji samochodowej to absolutna podstawa podczas odwiedzin w serwisie. Mechanik podłącza układ do specjalnej maszyny i bada go pod względem wszelkiego typu nieszczelności i odchyleń. Sprawdzi również poziom czynnika chłodzącego. Nowoczesna stacja diagnostyczna gwarantuje szybki i dokładne wyniki pomiaru.

serwisowanie klimatyzacji samochodowejOzonowanie układu klimatyzacji

Ozonowanie klimatyzacji to nic innego jak jej dezynfekcja. Zanieczyszczone powietrze w naszym aucie ma niekorzystny wpływ na nasze samopoczucie, a przede wszystkim jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Ozonowanie zabija bakterie, wirusy oraz grzyby. Taka dezynfekcja usuwa również nieprzyjemne zapachy stęchlizny, smarów, paliwa i dymu tytoniowego.

Odgrzybianie klimatyzacji. Jak często?

Klimatyzacja sprawia, że w kanałach wentylacyjnych w naszym samochodzie pojawia się duża ilość wilgoci. W takich warunkach nietrudno o rozwój bakterii, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu. Warto zatem zadbać o regularne odgrzybianie klimatyzacji. Powinniśmy o tym pamiętać zwłaszcza wtedy, kiedy kupiliśmy auto używane i nie mamy pojęcia o stanie kanałów wentylacyjnych. Alarmujący będzie również brzydki zapach, który wyczujemy przy włączonej klimatyzacji. Najlepiej dokonywać odgrzybiania przynajmniej raz w roku na wiosnę, zaraz po miesiącach jesienno-zimowych, które są zwykle najbardziej wilgotne.

Nabijanie klimatyzacji samochodowej

Obok odgrzybiania i ozonowania do najczęstszych usług serwisów zajmujących się klimatyzacją należy uzupełnienie czynnika chłodzącego. Warto pamiętać, że bez regularnego nabijania klimatyzacji nie będzie ona w pełni sprawna.

Serwisowanie klimatyzacji to podstawa

O samochód trzeba dbać jeśli chcemy cieszyć się nim przez lata. Sprawnie działający układ klimatyzacji zapewnia komfort podróży, natomiast niesprawny potrafi zamienić ją w piekło – zwłaszcza podczas letnich upałów. Warto opamiętać, że serwisowanie klimatyzacji to niekoniecznie jej kosztowna naprawa, lecz przede wszystkim sprawdzenie czy niektórych usterek nie da się uniknąć.

Serwis klimatyzacji. Na czym polega?
4 (80%) 3 votes
Jacek Smogur
Jacek Smogur
Bloger, pasjonat motoryzacji. W wolnych chwilach szuka nowinek i faktów z dziedziny auto-moto i stara się przetłumaczyć je na język polski.

Komentarze są wyłączone.