renowacja felg poznań
Ile kosztuje renowacja felg w Poznaniu?
23 maja 2018
przechowywanie opon bez felg
Przechowywanie opon samochodowych. Jak i gdzie przechowywać opony?
27 maja 2018
Pokaż wszystkie
serwis klimatyzacji Poznań

W dzisiejszych czasach klimatyzacja w naszym aucie przestała być luksusem, a zmieniła się w punkt obowiązkowy jeśli chodzi o jazdę samochodem. Przede wszystkim chodzi o nasz komfort i wygodę. Warto jednak zadbać o to, by chociaż raz do roku sprawdzać czy klimatyzacja w naszym pojeździe działa tak jak powinna. To właśnie w tym celu przeprowadza się serwis klimatyzacji samochodowej. Na czym polega?

Serwis klimatyzacji samochodowej

Powodów do odwiedzania serwisu klimatyzacji samochodowej może być kilka. Jeśli poczujemy nieprzyjemny zapach wydostający się z przewodów klimatyzacji lub siła nawiewu w naszym aucie będzie osłabiona to znak, że układ wymaga przejrzenia w serwisie. Równie popularnym znakiem problemów jest występowanie sytuacji,  w której powietrze w naszym pojeździe nie będzie wystarczająco się schładzać lub proces ten będzie trwał zbyt długo. Pamiętajmy, że warto zadbać o to nie tylko wtedy, kiedy zaczynają doskwierać nam upały. Klimatyzacja w naszym aucie składa się z kilku części, które tak jak wszystko w naszym pojeździe zużywa się. Właśnie dlatego warto o nią zadbać, a różne serwisy klimatyzacji oferują usługi, które nam w tym pomogą.

serwisowanie klimatyzacji samochodowejOzonowanie układu klimatyzacji

Ozonowanie klimatyzacji to nic innego jak jej dezynfekcja. Zanieczyszczone powietrze w naszym aucie ma niekorzystny wpływ na nasze samopoczucie, a przede wszystkim jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Ozonowanie zabija bakterie, wirusy oraz grzyby. Taka dezynfekcja usuwa również nieprzyjemne zapachy stęchlizny, smarów, paliwa i dymu tytoniowego.

Odgrzybianie klimatyzacji. Jak często?

Klimatyzacja sprawia, że w kanałach wentylacyjnych w naszym samochodzie pojawia się duża ilość wilgoci. W takich warunkach nietrudno o rozwój bakterii, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu. Warto zatem zadbać o regularne odgrzybianie klimatyzacji. Powinniśmy o tym pamiętać zwłaszcza wtedy, kiedy kupiliśmy auto używane i nie mamy pojęcia o stanie kanałów wentylacyjnych. Alarmujący będzie również brzydki zapach, który wyczujemy przy włączonej klimatyzacji. Najlepiej dokonywać odgrzybiania przynajmniej raz w roku na wiosnę, zaraz po miesiącach jesienno-zimowych, które są zwykle najbardziej wilgotne.

Nabijanie klimatyzacji samochodowej

Obok odgrzybiania i ozonowania do najczęstszych usług serwisów zajmujących się klimatyzacją należy uzupełnienie czynnika chłodzącego. Warto pamiętać, że bez regularnego nabijania klimatyzacji nie będzie ona w pełni sprawna.

Serwisowanie klimatyzacji to podstawa

O samochód trzeba dbać jeśli chcemy cieszyć się nim przez lata. Sprawnie działający układ klimatyzacji zapewnia komfort podróży, natomiast niesprawny potrafi zamienić ją w piekło – zwłaszcza podczas letnich upałów. Warto opamiętać, że serwisowanie klimatyzacji to niekoniecznie jej kosztowna naprawa, lecz przede wszystkim sprawdzenie czy niektórych usterek nie da się uniknąć.

1 Komentarz

  1. […] pamiętać o urozmaiceniu oferty, tak żeby pieniądze płynęły nie tylko dwa razy w roku. Letni serwis klimatyzacji czy całoroczne prostowanie felg mogą podreperować dochody firmy w okresie „wulkanizacyjnej […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *