Naprawa przewodów klimatyzacji – spawanie rurek, zakuwanie węży

Wymiana lub naprawa przewodów klimatyzacji

W naszym serwisie klimatyzacji samochodowej wykonujemy zarówno naprawy jak i wymiany przewodów autoklimy na nowe. Niezależnie czy w Twoim samochodzie zamontowano gumowe czy aluminiowe węże – z Proserwis wyjedziesz ze szczelnym układem! W zakresie naszych usług dotyczących wymiany i naprawy przewodów klimatyzacji oferujemy:

  • Wymienienie przewodów aluminiowych i gumowych na nowe
  • Spawanie aluminium
  • Zakuwanie węży

Spawanie aluminium pod Poznaniem

Spawanie aluminium to skuteczna metoda naprawy uszkodzonych węży. Łącznie aluminiowych przewodów klimatyzacji samochodowej odbywa się na miejscu, w naszym serwisie pod Poznaniem. Wykonujemy spawanie aluminium stosując metodą TIG, która pozwala uzyskać wysoko jakościowy spaw.

Kiedy spawanie aluminium dobiegnie końca, każdorazowo badamy jakość łączenia nadając do układu odpowiednie ciśnienie. Jedynie kiedy stwierdzimy, że aluminiowe przewody są szczelne uważamy usługę za zakończoną.

Zakuwanie węży do klimatyzacji

W przypadku, kiedy naprawa węży klimatyzacji poprzez spawanie aluminium nie jest możliwa, istnieje alternatywna metoda – zakuwanie przewodów klimatyzacji. Proces polega na nałożeniu na koniec uszkodzonego węża specjalnego rodzaju łączenia, które następnie umieszcza się w zaciskarce. Zakuwanie węży do klimatyzacji pozwala połączyć dwa aluminiowe przewody skutecznie zastępując spaw.

Zakuwanie węży w naszym warsztacie w Poznaniu wykonujemy najczęściej w przypadku rozwarstwień i przetarć końcówek. Posiadamy nowoczesne maszyny do zakuwania m.in. zaciskarki i znakownice.

spawanie aluminium poznań

Cennik usług

Spawanie aluminium

indywidualna wycena

Zakuwanie węży

indywidualna wycena

Proserwis to gwarancja fachowości!

Korzystając z profesjonalnych usług naprawy przewodów klimatyzacji w Proserwis pod Poznaniem, maja Państwo gwarancje fachowości. Nasz personel posiada doświadczenie w pracach związanych z łączeniem elementów klimy, takich jak zakuwanie węży czy spawanie rurek z aluminium.