Odgrzybianie klimatyzacji Poznań

odgrzybianie klimatyzacji poznań 1a

Odgrzybianie klimatyzacji to tylko jeden z etapów serwisu

Odgrzybianie Klimatyzacji Poznań – Proserwis zdjęcie nr 4

Odgrzybianie klimatyzacji - Cennik

  • Ozonowanie samochodu od 50 PLN
  • Ultradźwiękowe czyszczenie klimatyzacji od 80 PLN

Dlaczego regularne odgrzybianie klimatyzacji jest ważne?

Klimatyzacja samochodowa daje dużą wygodę w użytkowaniu auta. Jednak  zaniedbana staje się świetnym środowiskiem dla rozwoju grzybów, wirusów i bakterii. W nieodgrzybionej klimatyzacji znajdziemy takie „prezenty” jak m.in: wirusy grypy (lubią czyhać w uśpieniu i czekać na moment osłabienia organizmu), czy bakterię o nazwie legionelloza (odporna na antybiotyki, powoduje ciężkie do wyleczenia choroby). Dodatkowo, zanieczyszczenia w układzie prowadzą do uszkodzenia instalacji. Nieciekawa perspektywa prawda? Warto więc co roku wykonać kompleksowe odgrzybianie klimatyzacji. W PROserwis pod Poznaniem stosujemy w tym celu dwie metody.

ozonowanie samochodu Poznań

ozonowanie klimatyzacji poznań

ozonowanie klimatyzacji poznań Ozonowanie klimatyzacji samochodu

Proserwis świadczy metodą szeroko polecaną, jaką jest odgrzybianie klimatyzacji za pomocą „aktywnego tlenu”. Do proces dezynfekcji używa się generatora ozonu. W wyniku reakcji, która w nim zachodzi powstaje ozon utleniający dowolny związek chemiczny. Urządzenie umieszcza się w środku pojazdu. Gaz krąży w klimatyzacji i wnętrzu auta, w efekcie czego giną wszelkie grzyby i drobnoustroje, znika też przykry zapach. Operacja odgrzybiania klimatyzacji przez ozonowanie trwa od pół godziny do 40 minut. Na końcu wystarczy już tylko wywietrzyć samochód.

Cena: od 50 PLN

Zalety ozonowania klimatyzacji

  • Ozon ma bardzo silne właściwości odkażające. Jest prawie 50 razy skuteczniejszy od chloru. Działamy na ozonatorach o odpowiedniej wydajności co zapewnia wysoką (bliską 100%) skuteczność procesu dezynfekcji.
  • Gaz dociera prawie w każdy zakamarek zarówno układu klimatyzacji jak i całego wnętrza. Odpowiednio przeprowadzone ozonowanie, pozwala oczyścić tapicerkę łącznie z podsufitką
  • Ozonowanie klimatyzacji jest ekologiczne i zalecane dla alergików
  • Najlepsze rozwiązanie, jeśli z samochodu korzystają dzieci

odgrzybienie klimatyzacji Poznań 1xczyszczenie klimatyzacji poznań Ultradźwiękowe czyszczenie klimatyzacji

To jedno z najnowszych rozwiązań służących do dezynfekcji klimatyzacji, które wykonujemy w okolicach Poznania. Urządzenie wytwarza ultradźwięki o dużej częstotliwości (1,7Hz), które rozpylają (rozbijają) preparat dezynfekujący do postaci mgiełki (krople preparatu dezynfekującego mają rozmiar 5 mikronów). Rozpylony płyn dezynfekujący wypełnia wszystkie kanały powietrzne i wentylacyjne w aucie. Dociera również do parownika klimatyzacji umieszczonego pod deską rozdzielczą. Odgrzybianie klimatyzacji ultradźwiękami usuwa złogi brudnego tłuszczu, kurz, pleśń i inne zabrudzenia.

Cena: od 80 PLN

Zalety odgrzybiania klimatyzacji ultradźwiękami

  • Przedłużone działanie preparatu. Środek dezynfekujący, zanim ulegnie całkowitej biodegradacji, pozostaje we wnętrzu samochodu i spowalnia rozwój pasożytów nawet przez kilka miesięcy
  • Usuwa przykre i bardzo uporczywe zapachy z wnętrza auta
  • Zapobiega alergiom

Jak często wykonać odgrzybianie klimatyzacji?

Dezynfekcję klimatyzacji  wykonujemy raz do roku, najlepiej na wiosnę, lub co 15 000 kilometrów. Ozonowanie klimatyzacji wraz z wymianą filtra kabinowego powinno odbywać się jednak częściej, jeśli mieszkasz w dużym, zatłoczonym mieście jakim jest Poznań. Mieszkańcy okolic Poznania mają blisko. Wystarczy podjechać na Nadwarciańską 14  w Puszczykowie.

proserwis logo głowne

Mapa dojazdu z Poznania