Opony Letnie – Czy Warto Kupować – Proserwis zdjęcie nr 4
Czy warto inwestować w opony całoroczne?
12 grudnia 2020
Opony Letnie – Czy Warto Kupować – Proserwis zdjęcie nr 5
Przebicie opony – jak sobie z nim poradzić?
15 stycznia 2021
Pokaż wszystkie
opona zimowa

Opony zimowe należy wymienić na letnie, gdy średnia temperatura dobowa przekracza 7 stopni Celsjusza. Praktycznie wszystkie opony letnie mają optymalną temperaturę pracy między 7 a 40 stopni Celsjusza, gdzie zachowują swoje optymalne właściwości. Opony zimowe nie działają latem, względu na ich budowę.

Różnice w oponach letnich i zimowych

jaki bieżnik wybrać?

Opony letnie od zimowych różnią się m.in bieżnikiem

Opony zimowe posiadają duży i głęboki bieżnik, który służy do odprowadzania błota pośniegowego i wody. Warto jednak zauważyć, że rodzaj bieżnika na oponie zimowej jest przede wszystkim do odprowadzania śniegu. Opony zimowe posiadają także miękką mieszankę gumową. Opony letnie wyposażone są w twardszą mieszankę, która odporna jest na działanie temperatur, przez co lico opony nie zużywa się zbyt intensywnie podczas jazdy. Oprócz różnic w mieszance, głębokość bieżnika jest mniejsza w oponach letnich, przez co znacznie lepiej odprowadzają wodę. Opony letnie, zostały zaprojektowane bezpośrednio pod panujące latem warunki, dlatego są jedynym słusznym wyborem.

Zalety opon letnich

Podstawową zaletą opon letnich jest ilość przyczepności, jaką one zapewniają. Latem, żadna inna opona nie da takiego poziomu przyczepności jak opona letnia. Opony te zapewniają doskonałe odprowadzanie wody, ponadto zużywają się bardzo mało względem innych opon w danych warunkach. Żadna opona nie zapewni latem takiego poziomu bezpieczeństwa jak opona dostosowana do danych warunków.

Bieżnik opon letnich

Polskie prawo określa minimalną głębokość bieżnika opony na 1,6 mm głębokości. Wartość bezpieczeństwa wynosi jednak znacznie więcej, ponieważ dla opon letnich jest to wartość na poziomie 3 mm.

O czym warto jeszcze pamiętać?

Co mniej więcej dwa tygodnie powinniśmy sprawdzać stan ogumienia oraz ciśnienia w oponach. Każda rysa na oponie powinna zostać przez nas przebadana pod względem jej głębokości. Jeżeli na powierzchni opony widać pęknięcia lub wybrzuszenia, należy bezzwłocznie udać się do warsztatu i wymienić opony na nowe. Jazda z uszkodzonymi lub zmęczonymi oponami grozi ich gwałtownym zniszczeniem, co przy wyższych prędkościach może skończyć się fatalnie. Kontrola stanu opon bezpośrednio wpływa na nasze bezpieczeństwo.

Podobał Ci się tekst? Oceń!
andrzejewscy
andrzejewscy
Proserwis to firma, które już od 30 lat działa w Poznaniu i okolicach. Specjalizujemy się w oponach, dlatego o wulkanizacji wiemy wszystko! Odpowiadamy na potrzeby naszych klientów, oferując kompleksowe usługi związane z wulkanizacją i nie tylko. Sprawdź nasze konkurencyjne ceny i ofertę - opony letnie, zimowe wielosezonowe oraz koła dojazdowe - w hurcie i detalu. Wiosną odwiedź nasz serwis klimatyzacji. Poznań, Mosina, Puszczykowo, Luboń - to dla mieszkańców tych i okolicznych miast codziennie świadczymy profesjonalne usługi nie tylko wulkanizacji, ale też auto klimy. Masz pytania? Skontaktuj się z naszym warsztatem. Na pewno rozwiejemy twoje wątpliwości!

Komentarze są wyłączone.