Nowe opony zimowe od Proserwis

W ofercie Proserwis znajdą Państwo opony zimowe najlepszych europejskich i światowych marek. Opony zimowe Pirelli, Michelin czy Nokian to najwyższy komfort prowadzenia nawet najbardziej wymagającego auta. Wysoka jakość naszych opon zimowych zapewni przyczepność niezależnie od panujących na drodze warunków pogodowych.

Prowadzimy sprzedaż nowych opon zimowych, letnich i całorocznych. Posiadamy opony na zimę zarówno do samochodów osobowych, dostawczych jak i 4×4. Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego do Puszczykowa pod Poznaniem lub do sklepu Allegro.

Opony zimowe – bezpieczna podróż po drogach Poznania

Zima to pora roku, która dla kierowców z Poznania i całej Polski przynosi wiele utrudnień. Niska temperatura podłoża i opady śniegu powodują, drastyczny spadek przyczepność pojazdu, a tym samym ryzyko wypadku. Właśnie dlatego szczególnie ważne są odpowiednie opony zimowe. Poznań, Warszawa czy Berlin – gdziekolwiek zaprowadzi nas droga, opony zimowe zapewnią zwiększoną kontrolę nad pojazdem, a tym samym bezpieczeństwo kierowcy i współpasażerów niezależnie od warunków na drodze.

opony zimowe poznań

Sprawdź naszą ofertę opon zimowych na Allegro

Proserwis to najlepsze marki opon zimowych blisko Poznania

Wybór odpowiedniego warsztatu jest niezwykle ważny. Korzystanie z doświadczonych punktów, takich jak Proserwis k. Poznania, to gwarancja bezpieczeństwa i zadowolenia z jazdy. Podczas nieudolnej wymiany opon zimowych, łatwo jest uszkodzić stopkę opony, co dyskwalifikuje ją z dalszego użytkowania. Nasz zakład wulkanizacyjny może się pochwalić niemal 30-letnim stażem w zakresie serwisu  i wymiany opon zimowych, letnich i całorocznych do samochodów osobowych, terenowych i dostawczych. Nasi klienci zawsze do nas wracają. Ponadto oferujemy w swoim sklepie opony zimowe czołowych marek, po konkurencyjnych cenach.

  • Michelin
  • Kleber 1
  • yokohama
  • bf_goodrich
  • Pirelli_logo
  • kormoran

Co warto wiedzieć o oponach zimowych?

Kiedy wymienić letnie na zimowe?

W Polsce panuje błędne przeświadczenie, że opony zimowe należy założyć dopiero gdy zaczyna padać śnieg. Jest to nieprawda, ponieważ opony zimowe są zalecane, gdy średnia temperatura dobowa spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Opony letnie, poniżej tej temperatury zaczynają twardnieć, przez co ich powierzchnia styku z nawierzchnią się zmniejsza. Ponadto, opona letnia, która utwardziła się ze względu na temperaturę, będzie posiadała dużo gorsze parametry przyczepności w zakrętach, a także wydłuży drogę hamowania do nawet 200%. Jazda w niskich temperaturach na oponach letnich, powoduje także większe zużycie opon.

Opony zimowe a letnie - różnice

Opony letnie i zimowe są wykonane z innego rodzaju mieszanki. Mieszanka gumowa, z której wykonane są opony zimowe, jest bardziej miękka od mieszanki opon letnich. Mieszanka zimowa posiada w sobie więcej kauczuku i krzemionki, co sprawia, że opony zimowe lepiej sprawdzają się w temperaturach poniżej siedmiu stopni Celsjusza.

Opony zimowe nie działają jednak latem. Wysoka temperatura asfaltu powoduje przegrzewanie się opon zimowych i ich gwałtowne zużycie. Zimówki nie odprowadzają latem wody, tak skuteczni jak opony letnie.

Kolejną różnicą, jaka występuje pomiędzy oponami zimowymi i letnimi jest głębokość bieżnika. Zimówki posiadają głęboki bieżnik, rowki centralne są dużo głębsze od analogicznych rowków w oponach letnich. Ponadto, opony zimowe posiadają liczne lamele na swojej powierzchni, które zwiększają przyczepność na śniegu i błocie. Lamelami są mikrorowki na powierzchni, często mają kształt fal. Opony letnie natomiast, posiadają płytki bieżnik, dzięki czemu posiadają większą powierzchnię styku z nawierzchnią. Ma to wpływ na komfort prowadzenia pojazdu latem. Płytki bieżnik jest tak zaprojektowany, by w razie potrzeby odprowadzić jak najwięcej wody, a także by zminimalizowały możliwość wystąpienia aquaplaningu.

Głębokość bieżnika opony zimowej

Podczas wymiany opon, zawsze należy zwrócić uwagę na głębokość bieżnika. Polskie prawo określa minimalną głębokość bieżnika na 1,6mm, przy czym przyjęta bezpieczna wartość minimalna wynosi 3 mm dla opon letnich, oraz 4 mm dla opon zimowych. Głębokość bieżnika dla opon zimowych musi być większa, żeby opona mogła lepiej wgryzać się w śnieg i błoto.

Wymiana opon zimowych - kwestie prawne

W Europie, część krajów posiada obowiązek prawny, który zmusza kierowców do zakładania zimą opon zimowych. W Polsce takiego obowiązku nie ma, ale do tego czy na zimę wymienimy opony, może zależeć nasze bezpieczeństwo i zdrowie. Podczas hamowania, powierzchnia styku opon z nawierzchnią jest porównywalna do powierzchni kartki A4. Dlatego warto zadbać o opony zimowe, które tą powierzchnię styku wykorzystają do maksimum. Proserwis z Poznania oferuje w swoim sklepie opony zimowe czołowych marek, po konkurencyjnych cenach.

O czym warto pamiętać?

Zawsze należy kontrolować stan opon – zarówno zimowych, jak i letnich czy wielosezonowych. Rysy, pęknięcia, wybrzuszenia czy inne uszkodzenia mogą spowodować, że opona stanie się niebezpieczna. Zadbane ogumienie przekłada się na niższe spalanie oraz lepszą przyczepność, co wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy. Co jakiś czas warto także sprawdzać ciśnienie w oponach. Ciśnienie powietrza w oponach ma ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo i komfort jazdy, dlatego nie wolno go ignorować. Zalecane ciśnienie w oponach jest często opisane na oponie, a także w instrukcji samochodu.

Czego się wystrzegać?

Popularny mit mówi, że na zimę powinniśmy zakładać węższe koła. Mit ten wziął się z zimowego rajdu Szwecji, gdzie ekipy rajdowe montują do swoich aut bardzo wąskie opony. Takie rozwiązanie ma sens, tylko gdy pod oponami jest kilkadziesiąt centymetrów śniegu lub lodu. Oprócz tego, opony rajdowe są wyposażone w kolce, dzięki czemu żadne warunki im nie straszne. W naszym kraju, przy naszych warunkach, najlepiej zakładać opony o rozmiarze zalecanym przez producenta.