Pompowanie Kół Azotem – Proserwis zdjęcie nr 4

Napełnianie opon azotem

10 PLN/kpl

Pompowanie Kół Azotem – Proserwis zdjęcie nr 5

Pompowanie azotem - Zalety

Bezpieczeństwo

Koła pompowane azotem to mniejsze prawdopodobieństwo wybuchu opony, a tym samym utraty kontroli nad pojazdem. Ponadto dzięki pompowaniu azotem opona kilkakrotnie dłużej utrzymuje odpowiednie ciśnienie gazu, a tym samym pozwala zachować najlepszą możliwą przyczepność na drodze.

Oszczędność na drodze

Azot ma pozytywny wpływ na żywotność opony. Pompowane azotem opony wolniej się starzeją, a tym samym mogą służyć dłużej. Dodatkowo dzięki odpowiedniemu ciśnieniu w oponach i wynikającym z tego niższym oporom toczenia koła, samochód na ogumieniu wypełnionych azotem pochłania nawet o 2 procent mniej paliwa.

Zabezpieczone obręcze

Azot zabezpiecza obręcze, zmniejszając prawdopodobieństwo wystąpienia na nich rdzy.

pompowanie kół azotem Poznań

Azot w oponach

Co daje pompowanie kół Azotem?

O istotności odpowiedniego ciśnienia w oponach nie trzeba nikomu przypominać – to właśnie ono zapewnia właściwą przyczepność pojazdu do jezdni oraz stabilność podczas prowadzania.  Dzięki swoim właściwościom, azot nie tylko nie skrapla się przy zmianie temperatury, ale także nie zmienia swojego ciśnienia. Sprawia to, że opona z czasem nie flaczeje, a zamiast częstego dopompowywania, wystarczy od czasu do czasu sprawdzić ciśnienie w oponie. Z kolei, gdy napełniamy opony powietrzem, taka kontrola wymagana jest co dwa tygodnie, zaleca się ją również przed każdą dłuższą podróżą. W takim porównaniu – azot wystarcza na trzy razy dłużej. Dzięki swojej stabilności, azot chroni również przed takimi niespodziankami jak wystrzały opon.

Pompowanie kół azotem poprawia bezpieczeństwo na drodze.

Napełnianie azotem zamiast powietrzem to czysta oszczędność.

Koła samochodowe pompowane azotem

Każdy kierowca chce zminimalizować koszty eksploatacji auta i wybór azotu może w tym pomóc. Stałe ciśnienie, a więc zachowanie ciągle tej samej wielkości opony, znacznie zmniejsza się jej zużycie. Wydawało by się, że nie powinno mieć to większego znaczenia, jednak jak pokazują testy, ciśnienie mniejsze tylko o 0,2 bara może obniżyć „życie” opony aż o 10 %. A gdy różnica pomiędzy realnym ciśnieniem w oponie, a ciśnieniem nominalnym wynosi 0,6 bara, jej zużycie spada aż o połowę.

Dlaczego pompować opony azotem?

Pompowanie opon azotem jest znane od prawie 40 lat i ma ogromne zalety, a to wszystko dzięki właściwościom tego gazu. Azot należy do gazów obojętnych, a co za tym idzie, nie łączy się z innymi, nie przenosi zanieczyszczeń – w tym tak szkodliwej pary wodnej. Dodatkowo, jest bezzapachowy i bezbarwny. Kolejnym ważnym czynnikiem jest jego odporność na zmianę temperatur.

Pompowanie azotem daje nam gwarancję, że w oponach pod wpływem zmiany temperatur nie zacznie skraplać się woda (co dzieje się w przypadku powietrza), a tym samym felgi nie są narażone na korozję. Sam azot, będąc gazem obojętnym, także nie wchodzi w reakcje z metalem.

Pompowanie azotem poznań

Pompowanie azotem poznań 2

Dla kogo dedykowana jest usługa?

Zalety pompowania kół azotem odczują szczególnie ci, którzy jeżdżą dużo i często, jak kierowcy samochodów dostawczych, czy przedstawiciele handlowi. Korzyści tej metody są bowiem widocznie dopiero po dłuższym czasie. Azot w oponach zapewni im mniejsze zużycie opon, rzadszą kontrolę ciśnienia oraz ochroni główne narzędzie ich pracy przed korozją czy nieoczekiwanymi uszkodzeniami opon.

Zaufaj serwisowi wulkanizacyjnemu z tradycją

Korzystając z naszych usług pompowania kół azotem wydłużają Państwo okres eksploatacji opon. Dodatkowo dzięki azotowi w oponach następuje zmniejszenie oporów toczenia, a tym samym maleje zużycia paliwa. PROserwis to całkowicie profesjonalna serwis opon. 30 lat na rynku wulkanizacyjny i  dobry dojazd z Poznania. Zapraszamy do Puszczykowa!