Na czym polega poszerzanie felg stalowych i aluminiowych?

klimatyzacja econ
Klimatyzacja dwustrefowa. Co to jest Climatronic?
4 sierpnia 2019
cechy felg stalowych
Czy felgi stalowe są gorsze od aluminiowych?
20 września 2019
Pokaż wszystkie
poszerzanie felg stalowych

Poszerzanie felg − to przede wszystkim modyfikacja zmieniająca estetykę samochodu. Te z poszerzonymi felgami przypominają bowiem w większym stopniu samochody wyścigowe, jak i nowoczesne, kosztowne modele. Taki zabieg oprócz wyglądu zapewnia efekt lepszego odprowadzania ciepła i zwiększonego naciągu opony. Poszerzanie jest możliwe zarówno w przypadku felg stalowych jak i aluminiowych. Jak poszerzyć felgi i czym konkretnym charakteryzują się felgi poszerzane?

Jak wygląda poszerzanie felg?

poszerzona felga

Poszerzone felgi lepiej przykuwają wzrok

Minimalna wielkość poszerzenia to 1 cal, następnie wymiar ten rośnie kolejno o następne 0,5 cala, aż do osiągnięcia wymarzonego wymiaru. Maksymalne poszerzenie może wynieść nawet o kilka cali więcej niż początkowo. Główną zaletą takiej modyfikacji jest możliwość wyposażenia auta w dużo szersze koła, co niesie za sobą nie tylko zmianę wizualną, ale również poprawę trakcji. Poszerzanie felg ma największy sens przy przeznaczeniu rajdowym, gdzie samochód poddawany jest częstym przeciążeniom. Przerabianie felg stalowych odbywa się metodą spawania, najczęściej sposobem TIG/MIG. Po rozcięciu felgi, wspawamy pas zrolowanej, grubej blachy o wybranej szerokości, następnie należy dokładnie uszczelnić powstały spaw.

Czym różni się poszerzanie felg stalowych od aluminiowych?

W przypadku felg aluminiowych stosuje się poszerzanie do środka, natomiast felgi stalowe poszerzane są zazwyczaj na zewnątrz. Alufelgi mogą być z powodzeniem poszerzane bez względu na metodę produkcji: kucie lub odlewanie. Poszerzanie felg aluminiowych wymaga jednak większej precyzji i dokładności, a także sporego doświadczenia, w związku z czym jest w naszym kraju mniej popularne. Należy wspomnieć również o bardzo ważnym czynniku: jeżeli poszerzane felgi wymagają prostowania, należy koniecznie w pierwszej kolejności je wyprostować.

Malowanie felg poszerzonych

Felgi poszerzane należy ponownie pomalować, ze względu na porysowanie powłoki lakierniczej podczas całego procesu. Najlepiej w takiej sytuacji zdecydować się na malowanie lub piaskowanie felg.

Ile kosztuje poszerzanie felg?

Poszerzanie felg jest usługą kosztowną, ceny w zależności od rozmiaru felg oscylują między 300 a 800 zł za komplet felg stalowych i między 1300 a 2300 zł za komplet felg aluminiowych. Niestety jak do tej pory niewiele warsztatów samochodowych wykwalifikowało się w wykonywaniu tej usługi. Decydując się na taką modyfikację, powinniśmy ze względu na własne bezpieczeństwo wybrać odpowiedniego fachowca, nawet, jeśli wiąże się do z przebyciem odpowiednio długiej trasy.

Czym kierować się wybierając warsztat do poszerzania felg?

Najwięcej wyspecjalizowanych serwisów znajduje się obecnie w Warszawie i Poznaniu. Osoba zajmująca się poszerzaniem felg powinna poinformować nas o tym, kiedy poszerzenie może być niemożliwe do wykonania. W tym celu zaleca się wysłanie zdjęć drogą elektroniczną do wyspecjalizowanej osoby, przed bezpośrednim odwiedzeniem jej warsztatu. Nie należy lekceważyć zaleceń − absolutnie nie powinniśmy wykonywać żadnych ryzykownych działań, kiedy w grę wchodzi nasze zdrowie bądź życie, nieodpowiednio poszerzone felgi mogą bowiem być przyczyną wypadku.

 

Na czym polega poszerzanie felg stalowych i aluminiowych?
4 (80%) 1 vote
andrzejewscy
andrzejewscy
Proserwis to firma, które już od 30 lat działa w Poznaniu i okolicach. Specjalizujemy się w oponach, dlatego o wulkanizacji wiemy wszystko! Odpowiadamy na potrzeby naszych klientów, oferując kompleksowe usługi związane z wulkanizacją i nie tylko. Sprawdź nasze konkurencyjne ceny i ofertę - opony letnie, zimowe wielosezonowe oraz koła dojazdowe - w hurcie i detalu. Wiosną odwiedź nasz serwis klimatyzacji. Poznań, Mosina, Puszczykowo, Luboń - to dla mieszkańców tych i okolicznych miast codziennie świadczymy profesjonalne usługi nie tylko wulkanizacji, ale też auto klimy. Masz pytania? Skontaktuj się z naszym warsztatem. Na pewno rozwiejemy twoje wątpliwości!

Komentarze są wyłączone.