Informujemy, że we wszystkie soboty między 01.07 a 31.08 zakład będzie nieczynny. Przepraszamy.
Czym powinien cechować się dobry serwis wulkanizacyjny?
22 stycznia 2022
Przechowalnia Opon – Czy Warto? – Proserwis zdjęcie nr 4
Co oznaczają kropki na oponach i felgach?
27 lutego 2022
Pokaż wszystkie
przechowywanie opon bez felg

Odpowiednie przechowywanie opon jest niezbędne do utrzymywania ich w dobrym stanie przez dłuższy czas. Opony wymieniane u wulkanizatora, można najczęściej przechowywać na przyszły sezon w magazynie warsztatu za dodatkową opląta. Czym różni się przechowywanie opon w przechowalni od przechowywania w garażu czy piwnicy? Czy warto dopłacić?

Dlaczego prawidłowe przechowywanie opon jest ważne?

Prawidłowe przechowywanie opon pozwala na przedłużenie ich żywotności. Nieprawidłowe przechowywanie może doprowadzić do parcenia gumy, zniekształceń i pękania opon, a tym samym narazić właściciela na dodatkowe koszty związane z szybszym zużyciem ogumienia.

Jak przygotować opony do przechowywania?

Tańszą opcją jest oczywiście przechowanie opon we własnym zakresie. Prawidłowe przechowywanie opon powinno rozpocząć się od dokładnego umycia i oczyszczenia opon. Mycie opon powinno odbywać się za pomocą konserwujących środków czystości, lub za pomocą wody pod ciśnieniem. Następnie, opony należy dokładnie wysuszyć, po czym nałożyć na nie środki konserwujące. Warto także zaznaczyć kredą na oponach ich miejsce montażu (np. prawy przód lub lewy tył) Tak przygotowane ogumienie powinniśmy schować do pokrowców (lub folii). Opony powinny być trzymane w pomieszczeniu o małym dostępie światła. Pomieszczenie powinno być suche i chłodne. Opony powinny być przechowywane w pozycji pionowej, ustawione jedna koło drugiej.

Przechowywanie opon samemu

bieżnik opony zimowejPrzechowywanie opon na własną rękę powinno mieć miejsce tylko i wyłącznie wtedy, gdy mamy na nie miejsce w pomieszczeniu o parametrach wymienionych wyżej. Najlepszym miejscem dla opon jest piwnica, gdzie na stałe jest chłodno i sucho, a także nie ma tam dostępu do światła słonecznego. Opony można także przechowywać w garażu czy innych pomieszczeniach gospodarczych. Należy jednak pamiętać o tym, że opony zajmują dość dużo miejsca. Na pewno nie wolno przechowywać opon na balkonie – warunki atmosferyczne na pewno doprowadzą do degradacji opony, niezależnie od tego czy będą one w pokrowcach czy też nie.

Profesjonalne przechowalnie opon

Przechowywanie opon w profesjonalnej przechowalni to doskonałe rozwiązanie zarówno dla klientów, jak i firm wulkanizacyjnych. Przechowalnia opon to przede wszystkim brak konieczności wygospodarowywania miejsca w swoich ciasnych garażach czy piwnicach. W ten sposób pozbywamy się problemu. Ponadto, nie musimy się martwić o to, czy opony są dobrze przez nas traktowane, ponieważ zajmują się nimi profesjonaliści. Magazyny do przechowywania opon są przystosowane tylko i wyłącznie do tego celu. Często posiadają specjalne regały do przechowywania opon, dzięki którym opony się nie odkształcają w oczekiwaniu na swoją kolej. Profesjonalny ekwipunek pozwala na przechowywanie opon bez ryzyka uszkodzeń.

Przechowywanie samemu czy w serwisie?

Z naszego punktu widzenia, najlepszym rozwiązaniem jest przechowywanie opon w przechowalni. Nie zajmują one wtedy cennego miejsca w garażu, nie są narażone na degradację w związku z panującymi warunkami, są doskonale zabezpieczone przed ewentualnym starzeniem się. Koszt przechowywania opon również jest bardzo niski, ponieważ zaczyna się już od 60zł za komplet na okres około pół roku (sezon zima – lato).

Odpowiednie dbanie o opony może wydłużyć żywotność opon o 2, czasem 3, sezony. Oczywiście, jeżeli mamy miejsce w domu, a także mamy czas i chęci, możemy sami dbać o opony. W ten sposób zaoszczędzimy na przechowywaniu, ale będziemy musieli sami się napracować przy oczyszczaniu, myciu, suszeniu i konserwacji opon. Ponadto, musimy mieć miejsce na nasze opony. Według nas, samodzielne dbanie o opony jest godne pochwały. Mimo to uważamy, że własna ręka nigdy nie zastąpi profesjonalnych usług wulkanizatorskich.

Podobał Ci się tekst? Oceń!
andrzejewscy
andrzejewscy
Proserwis to firma, które już od 30 lat działa w Poznaniu i okolicach. Specjalizujemy się w oponach, dlatego o wulkanizacji wiemy wszystko! Odpowiadamy na potrzeby naszych klientów, oferując kompleksowe usługi związane z wulkanizacją i nie tylko. Sprawdź nasze konkurencyjne ceny i ofertę - opony letnie, zimowe wielosezonowe oraz koła dojazdowe - w hurcie i detalu. Wiosną odwiedź nasz serwis klimatyzacji. Poznań, Mosina, Puszczykowo, Luboń - to dla mieszkańców tych i okolicznych miast codziennie świadczymy profesjonalne usługi nie tylko wulkanizacji, ale też auto klimy. Masz pytania? Skontaktuj się z naszym warsztatem. Na pewno rozwiejemy twoje wątpliwości!

Komentarze są wyłączone.