Przechowywanie opon. W garażu czy u wulkanizatora?

przechowywanie opon bez felg
Przechowywanie opon samochodowych. Jak i gdzie przechowywać opony?
27 maja 2018
nabijanie klimatyzacji
Nabijanie klimatyzacji. Czym jest i jak często powinno być przeprowadzane?
2 czerwca 2018
Pokaż wszystkie
przechowywanie opon poznań

Opony starzeją się głównie z powodu częstej eksploatacji. Nie lekceważmy jednak tego w jaki sposób są magazynowe, bo to także ma ogromny wpływ na ich stan. Właściwy sposób przechowywania opon ma znaczenie i warto o tym pamiętać. Wybierając własny garaż jako magazyn, pomyślmy dwukrotnie czy mamy na to odpowiednie warunki.

Idealna przechowalnia opon

W dzisiejszych czasach różne serwisy zależnie od sezonu zmieniają się w przechowalnię opon. Poznań, Luboń, Mosina – wszędzie tam gdzie zmieniane są opony rodzi się potrzeba ich magazynowania. Jeśli decydujemy się oddać gumy do miejsca, które zapewnia zakład wulkanizacyjny, możemy mieć pewność, że pracownicy zadbają o nie w odpowiedni sposób. Jednak często decydujemy się na to, by sami przechować swoje opony. Na pewno jest to duża oszczędność. Musimy wtedy jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W końcu zależy nam, żeby opony służyły nam lata.

Sezonowe przechowywanie opon z felgami i bez felg

Szukając miejsca do przechowywania opon pamiętajmy przede wszystkim, by było tam sucho i aby panowała odpowiednia temperatura. Ważne jest także to, żeby nasze gumy znajdowały się z dala od wszelkich źródeł ciepła oraz przedmiotów, które mogą je uszkodzić. Pamiętajmy również o tym, by chronić nasze opony przed światłem słonecznym i sztucznym oświetleniem. Magazynowanie opon na zewnątrz nie jest dobrym pomysłem. Nawet dobrze przykryte opony będą wtedy narażone na wpływ różnych warunków atmosferycznych, które mogą doprowadzić do ich uszkodzenia. Nie zapominajmy także o tym, że środki takie jak oleje, smary, benzyna mogą również doprowadzić do zniszczenia  gumy.

Najbardziej odpowiednim sposobem przechowywania opon bez felg jest ustawienie ich jedna przy drugiej w pozycji pionowej. Dobrze byłoby również przekręcać je co jakiś czas by uniknąć ich odkształcenia. Jeśli chodzi o przechowywanie opon z felgami najlepiej jest zawiesić obręcze na specjalnych hakach bądź linkach. Można również przechowywać je jedna na drugiej w pozycji poziomej, ale w tym przypadku także należy pamiętać, by od czasu do czasu je przestawić.

Depozyt opon

Kiedy zdecydujemy się na to, by przechować swoje opony, musimy pamiętać, żeby przed demontażem odpowiednio je oznaczyć. Potem należy je umyć i dokładnie wysuszyć, by uniknąć korozji. Pamiętajmy również o usunięciu z zagłębień opony wszelakich kamyków i innych śmieci. Jeśli odpowiednio zadbamy o nasze gumy mamy szansę na to, aby służyły nam długie lata, niezależnie od miejsca, w którym je zmagazynujemy.

Przeczytaj więcej o tym jak przechowywać opony

 

 

 

 

 

Przechowywanie opon. W garażu czy u wulkanizatora?
4 (80%) 2 votes
Jacek Smogur
Jacek Smogur
Bloger, pasjonat motoryzacji. W wolnych chwilach szuka nowinek i faktów z dziedziny auto-moto i stara się przetłumaczyć je na język polski.

Komentarze są wyłączone.