Regeneracja sprężarki klimatyzacji

Bardzo często zdarza się, że usterka uniemożliwiająca poprawną pracę klimatyzacji powiązana jest z kompresorem. Rozprowadza on czynnik chłodzący w układzie klimatyzacji, odgrywa więc znaczącą rolę w całym procesie chłodzenia auta. Regeneracja sprężarki klimatyzacji może usprawnić działanie naszego systemu i zapobiec jego przyszłym awariom, co pozwoli cieszyć się dłużej komfortem jazdy.

Cennik

Regeneracja sprężarki

od 300 zł

Jak działa sprężarka autoklimy?

Sprężarka, czyli kompresor to najbardziej obciążony element układu klimatyzacji. W części chłodzącej wsysa z parownika czynnik chłodniczy będący w postaci niskociśnieniowej pary, który następnie sprężany jest do wysokiego ciśnienia przy równoczesnym wzroście temperatury. Istnieje wiele rodzajów kompresorów, i od tego zależy jaką procedurę diagnostyczną wykonujemy.

Dlaczego sprężarka ulega awariom?

Urządzenie pracuje w ciężkich warunkach, a także pod dużym ciśnieniem. Miejmy jednak świadomość, że najczęstszym powodem niesprawności jest brud. Wszystkie zabrudzenia w obiegu układu klimatyzacji ostatecznie trafiają do kompresora. Następnie osadzają się na iglicy zaworu ciśnieniowego, udaremniając jej właściwą pracę. Skąd zabrudzenia? Często są to opiłki metali pojawiające się w naturalnym procesie eksploatacji. Zdarza się też nieodpowiedni olej, lub jego nieprawidłowa ilość, czy niecertyfikowany kontrast. Dużym przeoczeniem bywa zwiększona ilość kontrastu w układzie, prowadząca do zmniejszenia lepkości oleju. Na koniec warto wspomnieć o środkach chemicznych, zapobiegających nieszczelnościom. Pamiętajmy, że cząsteczki zatykające nieszczelności są równocześnie w stanie oblepić iglicę i spowodować awarię. Wszystkie te sytuacje sprawiają więc, że regeneracja sprężarki klimatyzacji bywa konieczna.

komprresor klimatyzacji 2

Oferta

Regeneracja sprężarki klimatyzacji Poznań

Kompresory klimatyzacji samochodowej bardzo często ulegają awarii. Jednak uszkodzone sprężarki da się zazwyczaj zregenerować. Jak wygląda dokładnie proces regenerowania sprężarki klimatyzacji? W okolicach Poznania, Proserwis wykonuje wstępną weryfikację napędu, ultradźwiękowe płukanie układu, czyszczenie korpusu (szkiełkowanie), montaż nowych części z uszczelnieniem oraz test kompresora na stanowisku. Taki poprawnie przeprowadzony serwis zapewni długą,  bezawaryjną pracę klimatyzacji.

Naprawa sprężarek czy wymiana na nowe?

Często myli się ze sobą pojęcia „naprawy” i „regeneracji”. Dobrze jest wiedzieć, że regenerowanie sprężarki klimatyzacji jest procesem bardziej skomplikowanym od naprawy. Jednak poprzez wymianę właściwie wszystkich zużywających się elementów

proserwis logo

Zapraszamy!