Regeneracja sprężarki klimatyzacji Poznań

Bardzo często zdarza się, że usterka uniemożliwiająca poprawną pracę klimatyzacji powiązana jest z kompresorem. Rozprowadza on czynnik chłodzący w układzie klimatyzacji, odgrywa więc znaczącą rolę w całym procesie chłodzenia auta. Regeneracja sprężarki klimatyzacji może usprawnić działanie naszego systemu i zapobiec jego przyszłym awariom, co pozwoli cieszyć się dłużej komfortem jazdy.

Cennik

Regeneracja sprężarki klimatyzacji

od 300 zł

Jak działa sprężarka autoklimy?

Sprężarka, czyli kompresor to najbardziej obciążony element układu klimatyzacji. W części chłodzącej wsysa z parownika czynnik chłodniczy będący w postaci niskociśnieniowej pary, który następnie sprężany jest do wysokiego ciśnienia przy równoczesnym wzroście temperatury. Istnieje wiele rodzajów kompresorów, i od tego zależy jaką procedurę diagnostyczną wykonujemy.

Dlaczego sprężarka ulega awariom?

Urządzenie pracuje w ciężkich warunkach, a także pod dużym ciśnieniem. Miejmy jednak świadomość, że najczęstszym powodem niesprawności jest brud. Wszystkie zabrudzenia w obiegu układu klimatyzacji ostatecznie trafiają do kompresora. Następnie osadzają się na iglicy zaworu ciśnieniowego, udaremniając jej właściwą pracę. Skąd zabrudzenia? Często są to opiłki metali pojawiające się w naturalnym procesie eksploatacji. Zdarza się też nieodpowiedni olej, lub jego nieprawidłowa ilość, czy niecertyfikowany kontrast. Dużym przeoczeniem bywa zwiększona ilość kontrastu w układzie, prowadząca do zmniejszenia lepkości oleju. Na koniec warto wspomnieć o środkach chemicznych, zapobiegających nieszczelnościom. Pamiętajmy, że cząsteczki zatykające nieszczelności są równocześnie w stanie oblepić iglicę i spowodować awarię. Wszystkie te sytuacje sprawiają więc, że regeneracja sprężarki klimatyzacji bywa konieczna.

komprresor klimatyzacji 2
Regeneracja Sprężarki Klimatyzacji Poznań – Proserwis zdjęcie nr 4

Oferta

Regeneracja sprężarki klimatyzacji Poznań

Kompresory klimatyzacji samochodowej bardzo często ulegają awarii. Jednak uszkodzone sprężarki da się zazwyczaj zregenerować. Jak wygląda dokładnie proces regenerowania sprężarki klimatyzacji? W okolicach Poznania, Proserwis wykonuje wstępną weryfikację napędu, ultradźwiękowe płukanie układu, czyszczenie korpusu (szkiełkowanie), montaż nowych części z uszczelnieniem oraz test kompresora na stanowisku. Taki poprawnie przeprowadzony serwis zapewni długą,  bezawaryjną pracę klimatyzacji.

Naprawa sprężarek czy wymiana na nowe?

Często myli się ze sobą pojęcia „naprawy” i „regeneracji”. Dobrze jest wiedzieć, że regenerowanie sprężarki klimatyzacji jest procesem bardziej skomplikowanym od naprawy. Jednak poprzez wymianę właściwie wszystkich zużywających się elementów

proserwis logo

Zapraszamy!