Renowacja i prostowanie felg

Poznań jest miastem, którego drogi i pobocza pozostawiają wiele do życzenia. Złe warunki na miejskich drogach przyczyniają się do powstawania częstych uszkodzeń felg w samochodach poznaniaków.

PROserwis to rodzinny zakład wulkanizacyjny obecny na poznańskim rynku już prawie 30 lat. Od samego początku w zakresie naszych usług znajdują się takie zabiegi jak renowacja i prostowanie felg. Poznań dobrze nas zna, a my dbamy, żeby jego mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie na drodze, niezależnie od warunków pogodowych.

Prostowanie felg – Poznań i okolice

Prostowanie felg to jedna z podstawowych usług naprawy skrzywień powstałych w skutek uszkodzeń mechanicznych takich jak np. zbyt szybkie najechanie na krawężnik. Prostowaniu mogą być poddane zarówno felgi aluminiowe jak i stalowe.

Przeprowadzając prostowanie felg jesteśmy w stanie przywrócić odpowiednią geometrię felgi,  a tym samym jej właściwości jezdne

W naszym warsztacie w Puszczykowie pod Poznaniem posiadamy nowoczesne zaplecze maszynowe, umożliwiające sprawne prostowanie felg – zarówno aluminiowych jak i stalowych. Mamy doświadczonych specjalistów oraz używamy wyłącznie wysokojakościowych narzędzi. Dbamy aby każda renowacja felg zakończyła się pełnym sukcesem.

felgi ikona

Cennik renowacji felg

Prostowanie felg

od 60 PLN/szt

Malowanie felg aluminiowych

Cena ustalana ind.

Piaskowanie felg

Cena ustalana ind.

Polerowanie felg aluminiowych

Cena ustalana ind.

Co zyskujesz korzystając z usługi renowacji felg?

Bezpieczeństwo

Felgi po renowacji zachowują się jak nowe. Zapewnią Ci pełne bezpieczeństwo prowadzenia auta.

prostowanie felg poznań 1

Kontrolę

Odnowione felgi dadzą Ci znów pełną kontrolę na drodze. Zobaczysz, że kierownica znowu Cię słucha.

cennik prostowanie felg poznań

Wysoką estetykę

Renowacja felg przywróci blask i pozwoli na nowo cieszyć się schludnym wyglądem Twojego samochodu.

renowacja felg poznań 3

Najczęstsze pytania dotyczące renowacji felg

Czy każda felga może być poddana renowacji?

To czy felga kwalifikuje się do renowacji zależy od jej stopnia uszkodzenia. W trosce o Twoje bezpieczeństwo uprzedzimy Cię, jeśli stan felgi nie pozwala na przeprowadzanie zabiegu renowacji felg.

Jeśli nie jesteś pewien czy felgi kwalifikują się do przeprowadzenia renowacji felg możesz zrobić zdjęcie i wysłać je do nas z zapytaniem. Jeśli natomiast mieszkasz w okolicy Poznania przywieź je bezpośrednio do PROserwis. Na miejscu lepiej ocenimy stan techniczny i zdecydujemy czy felgi warto poddać renowacji czy uszkodzenia uniemożliwiają ich dalszą eksplorację.

Skąd mam wiedzieć, że z moją felgą jest coś nie tak?

Jeśli prowadząc samochód poczujesz drgania na kierownicy to pierwszy znak, że uszkodzeniu uległa opona lub felga. Jeśli nie widzisz uszkodzenia zgłoś się do nas, a sprawdzimy czy z Twoimi felgami i oponami wszystko gra.

Co daje renowacja felg?

Po pierwsze renowacja felg naprawia prawidłowe właściwości felgi, co chroni samochód przed dalszymi uszkodzeniami oraz zapewnia Ci kontrolę i bezpieczeństwo jazdy.

Po drugie przywraca blask felgom i poprawia estetykę Twojego samochodu – felgi poddane renowacji wyglądają praktycznie jak nowe.

Jaki jest koszt renowacji felg?

Koszt renowacji zależy od uszkodzeń felgi. Usługę wyceniamy indywidualnie na miejscu.

Co składa się na usługę renowacji felg?

Zależnie od potrzeb wykonujemy wszystkie lub tylko wybrane usługi takie jak:

Prostowanie
Spawanie
Piaskowanie
Polerowanie

Czy muszę umawiać się przed przywiezieniem felg?

Felgi do renowacji możesz przywieźć do zakładu wulkanizacyjnego PROserwis w godzinach otwarcia tzn. od poniedziałku do piątku między 8:00 a 18:00 lub w sobotę od 8:00 do 14:00.
Możesz dostarczyć same felgi lub felgi z oponami. Nie musisz wcześniej się z nami umawiać, ale jeśli obawiasz się kolejek (np. w sezonie) – zadzwoń. Znajdziemy termin, który będzie Ci odpowiadał, tak żeby renowacja felg w jak najmniejszym stopniu była dla Ciebie uciążliwa.

Czy renowacji felg mozna poddawać tylko felgi aluminiowe?

Nie. Renowacji felg mogą być poddane zarówno felgi aluminiowe (alufelgi) jak i felgi stalowe. Nie zawsze jest to jednak opłacalne, o czym oczywiście Cię poinformujemy.

Jaki jest czas renowacji felg?

Zwykle zabieg trwa od 3 od 5 dni. Wszystko zależy od ilości uszkodzeń oraz obłożenia naszego zakładu pracą.

Czy na felgi po renowacji otrzymam gwarancję?

Tak, usługa renowacji felg w naszym serwisie pod Poznaniem podlega gwarancji na 12 miesięcy.

W czym przechowyać dojazdówki?

W sytuacji, kiedy model samochodu nie ma dedykowanego miejsca w bagażniku, warto mieścić kolo dojazdowe w materiałowym pokrowcu.

Renowacja felg krok po kroku

Etap I

Analiza uszkodzeń felgi

Analiza uszkodzeń felgi

Przywieź do nas felgi, a my sprawdzimy czy nadają się do poddania renowacji. Przeanalizujemy uszkodzenia i powiemy Ci czy zabieg renowacji felg jest dla Ciebie opłacalny. Nie chcemy, żeby koszt regeneracji przekroczy wartość nowych felg. Zależy nam na tym, żebyś był zadowolony nie tylko z efektu, ale też z poniesionych kosztów.

Etap II

Przyjęcie felgi do naprawy

prostowanie felg poznań 4

Na tym etapie wykonujemy czynności związane bezpośrednio z uszkodzeniami fizycznymi felg. Dokładne oględziny pokażą, które miejsca wymagają działania. Wykonujemy zabiegi takie jak prostowanie felg czy spawanie. W razie potrzeby istnieje również możliwość dodatkowego wygładzenia nierówności felgi czyli toczenie rantów.

Etap III

Przygotowanie do malowania

renowacja felg 2

Wyprostowana lub zespawana felga wymaga odpowiedniego pomalowania. Wpierw pozbędziemy się poprzedniej warstwy lakieru. Farbę usuwamy chemicznie, a następni myjemy i osuszamy felgi w specjalnej maszynie. Ta przygotowana felga trafia do kolejnej maszyny i podlega zabiegowi piaskowania felg.

Etap IV

Zabieg malowania felg

prostowanie felg stalowych poznań

Renowacja felg na tym etapie dotyczy odpowiedniego zabezpieczenia powierzchni felgi. Najpierw na felgę nakładamy specjalny preparat, który ma uchronić ją przed korozją. Następnie na podkład nakładany jest docelowy lakier, a cała powierzchnia poddawana jest zabiegowi suszenia. Efektem końcowym renowacji felg jest w pełni funkcjonalna, zabezpieczona przed warunkami na drodze i piękna felga, która znów ozdobi Twój samochód.

Etap V

Odbiór felg po renowacji

renowacja felg aluminiowych poznań

PROserwis to przede wszystkim profesjonalna wulkanizacja. Na felgi po zabiegu renowacji założymy opony, które nam dostarczysz, dobierzemy nowy zestaw lub wydamy Ci same felgi. Wszystko zależy od Twojej indywidualnej potrzeby i budżetu jaki chcesz przeznaczyć.

Zaufaj profesjonalnemu warsztaowi

Korzystając z naszych usług renowacji i prostowania felg gwarantujemy, najwyższą jakość wykonania. Chcemy, żeby nasi klienci byli zadowolenie z efektów wizualnych, ale przede wszystkim mogli bezpiecznie podróżować po drogach w Poznania i całej Polski.

proserwis logo głowne

Łatwy dojazd z Poznania