Serwis Klimatyzacji Poznań

Zadzwoń!

518 897 883

Serwis klimatyzacji - Cennik

 • Wymiana filtra kabinowego od 10 PLN
 • Czyszczenie – ozonowanie od 50 PLN
 • Odgrzybianie ultradźwiękami od 80 PLN
 • Nabijanie – napełnianie klimatyzacji od 120 PLN
 • Naprawa – diagnostyka + serwis klimatyzacji cena ustalana ind.

Dlaczego warto zadbać o serwis klimatyzacji?

Podstawowe uslugi

Klimatyzacja samochodowa Poznań

Twoja klimatyzacja samochodowa nie działa tak jak powinna? Czujesz nieprzyjemny zapach wydobywający się z układu wentylacyjnego? Przy włączonej klimatyzacji masz napady duszącego kaszlu?

Prawdopodobnie przyczyną Twoich problemów jest zagrzybiała lub uszkodzona klimatyzacja samochodowa. Poznań i okolice to region w którym podczas letnich miesięcy średnia temperatura w ostatnich latach rośnie i obecnie wynosi około 25 stopni Celsjusza. Takie warunki sprawiają, ze jazda samochodem po poznańskich drogach staje się latem nie lada wyzwaniem.

W Proserwis w Puszczykowie koło Poznania wiemy jak ważny jest regularny serwis klimatyzacji samochodowej.  Od lat prowadzimy kompleksowe usługi takie jak odgrzybianie klimatyzacji czy napełnianie czynnika w układzie. Sprawiamy, że klimatyzacja samochodowa poznańskich kierowców działa sprawnie i daje ulgę podczas upalnych dni.

Nasz sprzęt

serwis klimatyzacji Poznań

Korzystamy z profesjonalnych stacji klimatyzacji samochodowej Magneti Marelli Clima Tech Plus HD.

Urządzenie renomowanej włoskiej firmy umożliwia kompleksową i dokładną diagnostykę klimatyzacji samochodowej praktycznie każdego modelu samochodu.

Zadbamy, aby serwis klimatyzacji był odpowiednio przeprowadzony. Specjalista PROserwis przy pomocy maszyny Clima Tech Plus HD zbada układ chłodzący samochodu, zlokalizuje nieszczelności oraz napełni klimatyzację.

serwis klimatyzacji poznań

ac  Kompleksowy serwis klimatyzacji

Odzyskanie starego czynnika chłodniczego
Wytworzenie próżni w celu oczyszczenia układu z wilgoci
Badanie szczelności układu auto k
Zadanie oleju do układu
Nabicie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym
Test sprawności układu. Badanie szczelności i siły chłodzenia

Cena: od 100 PLN

ozonowanie klimatyzacji

ozonowanie klimatyzacji poznań Ozonowanie

Ozonowanie klimatyzacji to nietoksyczny proces oczyszczający układ z bakterii, pleśni i nieprzyjemnych zapachów. Jest to całkowicie naturalna metoda odkażania, która za pomocą ozonu eliminuje nieprzyjemne zapachy, neutralizuje alergeny, bakterie, pleśnie, wirusy i roztocza. Pięćdziesięciokrotnie skuteczniejszy od chloru ozon sprawia, że ozonowanie klimatyzacji zapewnia blisko stuprocentową skuteczność czyszczenia i dezynfekcji.

Cena: od 50 PLN

czyszczenie ultradźwiękamiczyszczenie klimatyzacji poznań Ultradźwięki

Czyszczenie klimatyzacji metodą ultradźwiękową polega na na rozpyleniu wewnątrz auta skondensowanego detergentu, a następnie na wytworzeniu ultradźwięków o częstotliwości 1,7 Hz, które rozbijają parujący płyn na mgiełkę o średnicy kropelek wynoszącej około 5 mikronów. Ultradźwięki eliminują tłuszcz, kurz, pleśń, przykre zapachy, pyłki, nikotynę, roztocza, grzyby i bakterie. Czas zabiegu: około 40 minut.

Cena: od 80 PLN

Przy serwisie klimatyzacji zalecamy sprawdzenie stanu filtra kabinowego i jego ewentualną wymianę. W przypadku stwierdzenia nieszczelności układu klimatyzacji samochodowej, diagnozujemy usterkę, szacujemy koszta i dokonujemy naprawy.

Pamiętaj

Przegląd wykonuj minimum raz w roku

Częsty serwis klimatyzacji samochodowej pozwala cieszyć się w pełni jej funkcjonalnością oraz zmniejsza ryzyko kosztownej awarii.

Nie czekaj z serwisem

Nie czekaj na pierwsze upały. Serwis klimatyzacji na wiosnę pozwoli Ci zaoszczędzić czas oraz pieniędze.

Pamiętaj o czyszczeniu klimatyzacji

Regularne czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji samochodowej pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnego zapachu i ryzyka infekcji układu oddechowego.

Czyszczenie klimatyzacji – Poznań

Zadbaj o odpowiedniej jakości czyszczenie klimatyzacji. Poznań, Luboń, Komorniki – PROserwis Andrzejewscy to profesjonalne usługi diagnostyki, serwisowania i czyszczenia układu klimatyzacji. Przeprowadzamy odgrzybianie i ozonowanie klimatyzacji i całego samochodu. Znajdziesz nas w Puszczykowie k. Poznania

Naprawa klimatyzacji Poznań

Kiedy mimo upalnego dnia i odpowiednich ustawień komputera, z wywietrzników do kabiny auta wpada gorące powietrzem, to pierwszy znak że prawdopodobnie czeka Cię naprawa klimatyzacji. Poznań, najczęściej w okresie letnim, dotykają awarie związane z nieszczelnością układu oraz zużyciem filtra kabinowego. Kiedy zaobserwujesz, że z Twoją auto klimą jest coś nie tak, nie zwlekaj. Szybko i tanio przeprowadzimy diagnostykę i naprawę klimatyzacji Twojego samochodu.

Jak wygląda naprawa klimatyzacji samochodowej w PROserwis?

Naprawa klimatyzacji samochodowej to rozbudowana operacja – w końcu powodów niesprawności może być wiele. Najczęstszą i zarazem najłatwiejszą do naprawy usterką są nieszczelności rurek i wężyków. Naprawę przeprowadzamy wykonując spawanie (rurki) lub zakuwanie przewodów klimatyzacji (wężyki).

Jeśli jednak diagnostyka wskazuje na nieszczelność w bardziej rozbudowanym elemencie układu jak np. w sprężarce lub chłodnicy, zalecamy aby naprawa klimatyzacji samochodowej została przeprowadzona poprzez wymianę wadliwego elementu.

Przegląd klimatyzacji samochodowej krok po kroku

Aby leczenie było skuteczne, diagnoza musi być trafna. Serwis klimatyzacji to nie wróżenie z fusów. Do diagnostyki wykorzystuje się nowoczesne urządzenia wyposażone w szybkie komputery z aktualizowaną na bieżąco bazą danych różnych systemów klimatyzacyjnych. Dbanie o regularne aktualizowanie jest ważne, ponieważ co roku na rynek wchodzą auta z nowymi układami klimatyzacyjnymi.

Stacje diagnostyczne to swojego rodzaju „kombajny” umożliwiające nie tylko badanie szczelności układu, ale też wykonujące większość zadań związanych z samym serwisem klimatyzacji samochodowej. Podstawowe zadania jakie muszą wykonywać to:

 • Analiza układu klimatyzacji konkretnego modelu samochodu pod względem zalecanej ilości oleju i chłodziwa
 • Płukanie instalacji
 • Napełnianie klimatyzacji – uzupełnianie czynnika chłodzącego i oleju.
 • Badanie szczelności układu poprzez wypompowanie z niego powietrza czyli wytworzenie próżni

W naszym serwisie pod Poznaniem korzystamy z regularnie aktualizowanej stacja diagnostyki klimatyzacji firmy Magneti Marelli.

Etap I

Sprawdzenie szczelności układu klimatyzacji

Aby naprawa klimatyzacji samochodowej mogła zostać przeprowadzona, serwisant musi dokładnie sprawdzić czy i gdzie układ jest nieszczelny. Obecnie stosuje się w tym celu kilka metod:

 • Wprowadzenie do układu azotu przy równoczesnym wysmarowaniu styków i miejsc podatnych na powstanie nieszczelności, specjalną pianką. Wydostający się z układu gaz łatwo będzie zauważyć gołym okiem
 • Zastosowanie urządzenie wykrywającego czynnik chłodzący w postaci gazowej. Sonda przesuwana jest wzdłuż całego układu wykrywając czy nie wydostaje się z niego chłodziwo.
 • Wprowadzenie do układu specjalnego barwnika – kontrastu, który łączy się z czynnikiem chłodzącym. Barwnik świeci się po kontakcie z promieniami ultrafioletowymi. Serwisant za pomocą lampy UV sprawdza czy chłodziwo nie wydostało się na zewnątrz.

To pierwszy krok całego procesu. Jeśli sprawdzenie szczelności układu klimatyzacji zakończy się powodzeniem – nie zostaną stwierdzone nieszczelności – następuje dalsza część serwisu. W przypadku gdy układ jest nieszczelny musi zostać przeprowadzona naprawa i uszczelnienie.

Etap II

Kontrola poziomu czynnika chłodzącego i oleju w systemie

Stacja diagnostyki klimatyzacji sprawdza, jaki jest zalecany poziom czynnika chłodzącego i oleju – smaru. Czynnik chłodzący pełni w układzie rolę chłodziwa, które poprzez wymianę ciepła ochładza powietrze wtłaczane następnie do wnętrza auta. Olej natomiast zmieszany jest z czynnikiem chłodzącym w odpowiedniej proporcji, tak aby przepływając przez kompresor odpowiednio go  smarować i chronić przed zatarciem.

Etap III

Nabijanie klimatyzacji

Stacja diagnostyki przeprowadza automatyczne nabijanie klimatyzacji. Czynnik oraz olej zostają uzupełnione do poziomu zalecanego przez producenta auta.

Etap IV

Wymiana filtra kabinowego i/lub filtra osuszacza klimatyzacji

Filtry to ważne elementy pełniące rolę tarcz układu klimatyzacji. Właśnie z tego względu ważne jest, żeby każdy okresowy serwis klimatyzacji samochodowej zawierał czynności związane ze sprawdzeniem stopnia zabrudzenia filtrów oraz przewidywał ich wymianę. Filtry, które należy sprawdzić to:

 • Filtr kabinowy – najważniejszy filtr układu klimatyzacji samochodowej. Powinien być wymieniany co najmniej raz do roku. Jego zapchanie grozi uszkodzeniami takich elementów klimatyzacji samochodowej jak chociażby parownik klimatyzacji. Nie warto oszczędzać na jego wymianie – koszt nowego filtra kabinowego w Poznaniu to od 10 do 70 zł.
 • Filtr osuszacza klimatyzacji – chroni kompresor przed zawilgoceniem. Jego wymiana nie musi być przeprowadzana raz do roku – w zupełności starczy raz na dwa lata. Inaczej wygląda jednak kwestia serwisu jeśli doszło do awarii, którego z ważnych elementów Klimy – sprężarki parownika czy skraplacza. W takim wypadku wymiana jest konieczna od razu. Koszt nowego filtra osuszacza klimatyzacji w Poznaniu to ok 100-150 zł. Ważne również, żeby zamontować go od razu po rozpakowaniu, o czym wiedzą dobrze wykwalifikowani serwisanci.

Czyszczenie filtrów klimatyzacji jest nieopłacalne.

Etap V

Diagnostyka parownika klimatyzacji

Podczas tego badania sprawdza się drożność odpływu wody z parownika na zewnątrz auta.

Etap VI

Sprawdzanie sprawności działania całego układu klimatyzacji

Diagnostyce podlega stopień chłodzenia klimy. Jeśli otrzymywana w kabinie temperatura różni się od tej podanej przez producenta, lokalizuje się powód i stara skorygować wartości do zalecanych.

Etap VII

Odgrzybianie klimatyzacji

Ostatnim etapem jest dokładna dezynfekcja i odgrzybianie klimatyzacji. W celu usunięcia drobnoustrojów, bakterii i grzybów stosuje się najczęściej:

Ozonowanie – specjalne urządzenie tzw. ozonator umieszcza się w kabinie samochodu. Wytwarza on stężony ozon, który wypełnia wnętrze auta. Przy uruchomionym silniku, włączonej klimatyzacji i zamkniętym obiegu powietrza, ozon rozchodzi się po całym samochodzie łącznie z kanałami wentylacyjnymi zabijając bakterię.

Ultradźwięki- do auta wprowadza się płyn dezynfekujący, który następnie za pomocą urządzenia generującego ultradźwięki zmienia stan skupienia i w postaci mgiełki odkaża wnętrze auta.

naprawa klimatyzacji samochodowej poznań
Nowoczesna stacja diagnostyczna umożliwia przeprowadzanie szybkiego i dokładnego serwisu klimatyzacji.

PROserwis - naprawa i serwis klimatyzacji samochodowej

Zapraszamy mieszkańców Poznania i okolic to skorzystania z usług profesjonalnego serwisu klimatyzacji w PROserwis.

Wybierając nasz warsztat gwarantujemy, że wyjedziesz ze sprawną klimą. Dojedziesz do nas w łatwy sposób zarówno od strony aglomeracji Poznańskiej jak i Mosiny.

proserwis logo głowne

Mapa dojazdu z Poznania

Koszty podstawowych usług serwisowych

Ile kosztuje przegląd klimatyzacji?

Cena za podstaawowy serwis klimatyzacji w Proserwis to 150 zł.

Końcowa cena przeglądu klimatyzacji zależy od takich zmiennych jak:

 • Ilość zdiagnozowanych usterek,
 • Rodzaj wykonanych napraw
 • Użyte części
 • Ilość uzupełnionego czynnika
Ile kosztuje naprawa nieszczelnej klimatyzacji?

Koszt naprawy nieszczelnego układu klimatyzacji ustalany jest indywidualnie.

Ile kosztuje napełnianie klimatyzacji w samochodzie?

Cena nabicia klimatyzacji zależy od ilości uzupełnionego czynnika. Koszt za usługę zaczyna się od 110 zł.

Ile kosztuje odgrzybianie klimatyzacji w samochodzie?

Koszt odgrzybiania to kolejno:

 • od 5o zł ozonowanie
 • od 80 zł z za odgrzybianie ultradźwiękami

Koszty podstawowych napraw serwisowych

Ile kosztuje naprawa sprężarki?

Koszt naprawy spręzarki ustalany jest każdorazowo indywidualnie.

Ceny nowych sprężarek klimatyzacji zaczynają się od ok 1000 zł

Ile kosztuje naprawa skraplacza?

Końcowa cena za naprawę skraplacz ustalana jest indywidualnie w serwisie.

Ile kosztuje naprawa parownika?

Koszt jaki poniesiesz za naprawę parownika ustalany jest indywidualnie.

Ile kosztuje naprawa przewodów?

Koszt naprawy przewodów ustalany jest indywidualnie.

Serwis Opon Poznań - Proserwis - Zapraszamy!