Profesjonalne spawanie aluminium w okolicy Poznania

Proserwis to nie tylko wulkanizacja, sprzedaż opon i serwis klimatyzacji. Świadczymy również szereg usług pokrewnie związanych z motoryzacją m.in spawanie aluminium. Poznań i okolice to główne obszary w jakich działamy. Możemy wykonać naprawę felg aluminiowych poprzez precyzyjne spawanie aluminium, z którego są wykonane. Proces spawania aluminium to m.in:

  • naprawa felg aluminiowych
  • spawanie elementów klimatyzacji samochodowej

Spawanie felg aluminiowych – Poznań

Najczęściej z naszej usługi korzystają osoby, chcące wykonać naprawę obręczy oraz części samochodowych wykonanych z aluminium. Wykonujemy precyzyjne spawanie felg aluminiowych metodą TIG.

Dla bezpieczeństwa naszych klientów zaznaczamy, że nie każde uszkodzenie klasyfikuje się do usunięcia metodą spawania aluminium i może wystąpić konieczność wymiany uszkodzonej obręczy na nową. Nie mniej, spawanie felg aluminiowych w Poznaniu i okolicy to usługa ciesząca się dużą popularnością. Poznańskim drogom z roku na rok coraz bliżej do “europejskich standardów”, ale wciąż wielu naszych klientów pada ofiarą uszkodzeń powstałych poprzez najechanie na dziurę.

Alufelgi, mimo szeregu zalet, są podatne na odkształcenia i pęknięcia, a naprawa poprzez prostowanie lub właśnie spawanie aluminium jest korzystniejsza cenowo niż kupno nowej obręczy.

spawanie aluminium poznań
spawanie aluminium poznań

Profesjonalne spawanie aluminium w okolicy Poznania

Nasz warsztat mieści się w Puszczykowie w aglomeracji miasta Poznań. Spawanie aluminium jest usługą dodatkową, która może zainteresować osoby chcące zaoszczędzić na wymianie felg aluminiowych.

Spawanie felg metodą TIG

Oferowane przez Proserwis spawanie felg metodą TIG jest precyzyjną metoda naprawy uszkodzonej felgi.

Nietopliwe elektrody wolframowe są przystawiane do felgi co powoduje powstanie łuku elektrycznego. Topi on spawany materiał oraz spoiwo TIG, występujące w postaci metalowego pręta. W efekcie reakcji powstaje charakterystyczne jeziorko spawalnicze. Po oddaleniu łuku elektrycznego, jeziorko krzepnie co prowadzi do powstania trwałego spawu.

Zalety spawania metodą TIG

  • bezpieczeństwo jazdy dzięki spoinie wysokiej jakości
  • prostota procesu spawania – brak problemu rozprysku ciekłego metalu.
  • czystość procesu – podczas spawania aluminium metodą TIG nie powstaje żużel,
  • szczelność łączonych elementów felg zapewnia wytrzymałość na duże obciążenia,
  • pełna kontrola nad jeziorkiem spawalniczym oraz nadawaną ilością ciepła zapewnia wysoką precyzję,

Cennik usług spawalniczych

Spawanie aluminium

indywidualna wycena

Spawanie felg aluminiowych

indywidualna wycena

Wykonujemy precyzyjne usługi spawalnicze - Poznań i okolice to nasz obszar działania

Jesteśmy obecni na poznańskim rynku już od 30 lat. Głównym obszarem naszej działalności są usług związane z wulkanizacją, sprzedaż opon oraz serwis klimatyzacji. Wykonujemy również renowacje felg oraz ich naprawę poprzez prostowanie lub właśnie spawanie aluminium. Poznań, Luboń, Mosina – to z tych miejscowości dociera do nas najwięcej klientów.

Nasz zakład mieści się w Puszczykowie, w sercu Wielkopolskiego Parku Narodowego, około 20 km od centrum Poznania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Proserwis.