Śruby antykradzieżowe – czy warto w nie inwestować?

wulkanizacja mobilna
Jakie uszkodzenia felg można naprawić?
21 marca 2021
przechowalnia opon poznań
Jak działa opona bezdętkowa?
26 marca 2021
Pokaż wszystkie
Śruby Antykradzieżowe – Czy Warto W Nie Inwestować? – Proserwis zdjęcie nr 4

Oryginalne felgi aluminiowe często kosztują małą fortunę. Między innymi dlatego przykuwają uwagę złodziei, którzy kradną koła. Oryginalny komplet kół zakupiony w ASO, to często wydatek na poziomie kilku tysięcy złotych, dlatego warto zabezpieczyć swoje felgi. Śruby antykradzieżowe są w zupełności wystarczającym zabezpieczeniem kół, ponieważ wielu pomniejszych rzezimieszków nie będzie się narażać dla kilkuset złotych. Czy śruby zabezpieczające są jednak na tyle przydatne, by warto było je kupować?

Czym jest śruba zabezpieczająca?

Śruba zabezpieczająca przed kradzieżą felgi czy koła to nic innego jak zwykła śruba, której nie da się odkręcić zwykłym kluczem. Zazwyczaj, śruby tego typu wymagają specjalnego klucza do odkręcenia, ponieważ mają one okrągłą główkę z fantazyjnym wzorem w środku. Jeżeli wzór na kluczu nie będzie pasował do tego na śrubie, to jej nie odkręcimy. Rozwiązanie to jest proste w swoim założeniu, dzięki czemu nikt nam nie ukradnie felg.

Jak działa zabezpieczenie?

Śruby Antykradzieżowe – Czy Warto W Nie Inwestować? – Proserwis zdjęcie nr 5Komplet śrub antykradzieżowych to wydatek około 100 złotych. W porównaniu do ceny zestawu felg do samochodu, to jest to mały ułamek. Niestety, ale śruby antykradzieżowe nie dają 100 procent pewności, że złodzieje nie ukradną nam felg. Podstawowym celem śruby jest wydłużenie czasu potrzebnego na odkręcenie koła, a także odstraszenie złodzieja swoją budową. Prawda jest taka, że jeśli złodziej będzie miał wystarczająco dużo czasu to odkręci takie śruby za pomocą kluczy “uniwersalnych” które nabija się na śruby i normalnie odkręca. Klucz uniwersalny nasadowy to nic innego jak klucz który posiada twarde hartowane ostrza w środku nasady. Aby odkręcić śrubę przykłada się taki klucz do śruby a następnie uderza młotkiem, aby nabić klucz na śrubę. Ostrza są tak ukierunkowane, że pozwalają na odkręcenie śruby. Tutaj, drogi czytelniku możesz poczuć się urażony – ale jak to, tak mówią na wprost jak odkręcić śrubę antykradzieżową? Tak nie wolno! Coż, złodzieje znają tą metodę od dawna, ponieważ jest ona wykorzystywana w warsztatach mechanicznych do odkręcania zużytych i zardzewiałych śrub. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto zainwestować w śruby o wysokiej odporności, do wytworzenia których została użyta utwardzana stal. Jeżeli zakupimy śruby z certyfikatami, to dobranie się złodziei do naszych felg może być niewykonalne lub bardzo trudne. Wszystko będzie uzależnione od narzędzi, jakie złodziej będzie posiadać a także dostępnego czasu.

Jak dobrać śruby do felg?

Na rynku jest całe mnóstwo felg, które różnią się budową, kształtem czy kolorem. Mało kto wie, że felgi różnią się także otworem na śrubę. Część felg jest przystosowana pod montaż za pomocą śrub stożkowych, część korzysta ze śrub kulistych, a jeszcze inne korzystają z nakrętek. Aby mieć 100% pewność, że wybrana przez nas śruba będzie pasować do naszego auta należy sprawdzić kilka parametrów, takich jak:

  • sprawdzamy czy mamy śruby czy nakrętki
  • sprawdzamy kształt śruby – czy w miejscu styku śruby z felgą śruba jest kulista czy stożkowa
  • mierzymy długość gwintu od podstawy główki śruby i jego skok
  • sprawdzamy rozmiar klucza jaki służy do odkręcania śrub

Czy warto inwestować w śruby antykradzieżowe?

Naszym zdaniem, jak najbardziej. Jeżeli trafimy na podrzędnego złodzieja, to nie podejmie on próby odkręcenia koła, lub zajmie mu to tak dużo czasu, że przerwie w trakcie. Z drugiej strony, zorganizowane grupy złodziei kradną felgi niezależnie od tego jak bardzo są one zabezpieczone. Najlepszym rozwiązaniem jest nie zostawianie auta samego sobie, ponieważ wprawne oko złodzieja szybko oceni czy warto próbować, czy też nie. Śruby antykradzieżowe z kolei mogą nam dać wystarczająco dużo czasu, by złodzieje nie zdążyli wykonać swojej roboty. Gdy kupimy śruby antykradzieżowe warto pamiętać o tym fakcie, zwłaszcza w czasie okresowej zmiany kół. Jeżeli nie przywieziemy specjalnej końcówki do warsztatu mechanicznego, to mechanicy mogą nie odkręcić śrub. Między innymi dlatego warto trzymać końcówki do kluczy w jednym miejscu.

Podobał Ci się tekst? Oceń!
andrzejewscy
andrzejewscy
Proserwis to firma, które już od 30 lat działa w Poznaniu i okolicach. Specjalizujemy się w oponach, dlatego o wulkanizacji wiemy wszystko! Odpowiadamy na potrzeby naszych klientów, oferując kompleksowe usługi związane z wulkanizacją i nie tylko. Sprawdź nasze konkurencyjne ceny i ofertę - opony letnie, zimowe wielosezonowe oraz koła dojazdowe - w hurcie i detalu. Wiosną odwiedź nasz serwis klimatyzacji. Poznań, Mosina, Puszczykowo, Luboń - to dla mieszkańców tych i okolicznych miast codziennie świadczymy profesjonalne usługi nie tylko wulkanizacji, ale też auto klimy. Masz pytania? Skontaktuj się z naszym warsztatem. Na pewno rozwiejemy twoje wątpliwości!

Komentarze są wyłączone.