Czujniki ciśnienia w oponach – TPMS

Zadzwoń!

518 897 883

Czujniki ciśnienia w oponach – Poznań, Mosina, Luboń

Zapraszamy mieszkańców Poznania i okolic to skorzystania z usług profesjonalnego serwisu wulkanizacyjnego w PROserwis. U nas bezproblemowo, szybko i przede wszystkim TANIO dokonasz wymiany opon z czujnikami ciśnienia.

TPMS – hurt i detal

Oferujemy detaliczną i hurtową sprzedaż czujników TPMS oraz usługi związane z kalibracją i programowaniem. Trafisz do nas zarówno od strony Poznania i Lubonia, jak i Mosiny czy Kórnika.

czujniki tpms

Czujniki ciśnienia TPMS - Cennik

  • Uniwersalne czujniki TPMS – od 540 zł/komplet
  • Oryginalne czujniki TPMS – od 480 zł/komplet
  • Przyuczenie czujników TPMS do pojazdu – od 50 zł
  • Wymiana opon z czujnikami ciśnienia- według cennika wymiany opon
  • Programowanie czujników TPMS – gratis przy zakupie
  • Wymiana zaworów TPMS – cena ustalana ind.

Aktywator czujników TPMS

Czujniki TPMS

Czujniki Ciśnienia W Oponach – Tpms – Proserwis zdjęcie nr 4

W Proserwis koło Poznania oferujemy wyspecjalizowaną wymianą opon w kołach z czujnikami ciśnienia, przy użyciu fachowych urządzeń diagnostycznych.

rodzaje czujników tpms

Czym jest system TPMS?

TPMS (ang. Tire Pressure Monitoring System) to nic innego jak system monitorujący poziom ciśnienia w oponach. Urządzenia pomiarowe, czyli system czujników ciśnienia (część wentylowa plus układ komunikujący się drogą radiową z programatorem i modułem sterującym nadwozia plus bateria), montuje się do zaworu koła, znajdującego się wewnątrz opony. Mierzy ono poziom gazu i wysyła informacje do odbiornika znajdującego się w samochodzie. To sprawia, że kierowcy mają kontrolę nad faktycznym poziomem ciśnienia, a bezpieczeństwo jazdy wzrasta. Każdy czujnik ciśnienia TPMS ma wewnętrzne źródło zasilania o trwałości około 10 lat. System TPMS  jest dzisiaj tak oczywistym elementem wyposażenia auta jak układ ABS, czy klimatyzacja. Sprawia, że jazda samochodem stała się bezpieczniejsza i bardziej ekologiczna dzięki mniejszemu spalaniu paliwa.

Mapa dojazdu z Poznania

Czujniki ciśnienia TPMS a wymiana opon

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamenty Europejskiego i Rady WE, od 2014 roku w każdym wyprodukowanym aucie obowiązkowo montuje się system pomiaru ciśnienia. Wprowadzenie tej dyrektywy postawiło nowe wymagania serwisom, które musiały zaopatrzyć się w dedykowane urządzenia diagnostyczne, takie jak czujniki ciśnienia TPMS, wentyle, uszczelki i narzędzia do naprawy i wymiany. Ale przede wszystkim każdy warsztat, który ma w swojej ofercie usługi związane z wymianą czujników, kodowaniem systemu itp. musi legitymować się wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie.W Proserwis koło Poznania oferujemy wyspecjalizowaną wymianą opon w kołach z czujnikami ciśnienia, przy użyciu fachowych urządzeń diagnostycznych.

proserwis logo głowne

Sprzedaż, serwis, kalibracja TPMS blisko Poznania

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Czym jest Kalibracja czujnika ciśnienia w oponach?

Po każdej regulacji ciśnienia w oponach, wymianie czujnika TPMS, zdjęciu, wymianie lub naprawie opon, bądź po zmianie położenia montażowego koła, należy przeprowadzić kalibrację systemu. Musimy zatem zaprogramować czujniki ciśnienia w kołach, które są uśpione z racji oszczędności baterii. Do tego będzie potrzebny nam programator, czyli specjalne urządzenie zwane inaczej aktywatorem czujników TPMS, który wybudza czujniki za pomocą impulsu radiowego. Do wyuczenia kalibracji w każdym z kół musimy w menu samochodu rozpocząć reset. Rozpoczynając od jednej sekcji auta, po kolei zbliżamy programator do każdego koła, czekając na charakterystyczny dźwięk aktywacji. Po przejechaniu pewnego dystansu wskaźniki będą pokazywać nam prawidłowe ciśnienia we wszystkich kołach, wyrażone w jednostce kPa (kilo Pascali). Jeżeli po sezonowej wymianie opon nie wykonamy procesu manualnego wyuczania, system nie będzie odczytywał pomiarów i przestanie działać prawidłowo, tym samym nie spełniając swojej funkcji zapewnienia bezpieczeństwa.

Na czym polega kodowanie czujników TPMS?

Czujniki ciśnienia TPMS systematycznie emitują sygnał radiowy z informacją o bieżącej wartości ciśnienia w konkretnym kole wraz z kodem identyfikacji. Dzięki temu centralny moduł sterujący rozpoznaje, koło, z którego odbierany jest sygnał informacyjny. W przypadku każdorazowej wymiany koła lub czujnika ciśnienia musimy ponownie zaprogramować moduł sterujący, aby rozpoznał nowy kod i przypisał go do właściwej pozycji koła. Warto również wiedzieć, że czujniki ciśnienia zasila się indywidualnymi bateriami, które nie podlegają ani wymianie ani ładowaniu. Dlatego wyczerpanie baterii jest równoznaczne z wymianą zaworu koła. Nowy zawór posiada etykietę z kodem, który należy wpisać do sterownika przy użyciu testera diagnostycznego. Taki zawór dodatkowo wymaga aktywacji za pomocą wyzwalacza.

Serwis Opon Poznań - Proserwis - Zapraszamy!