Przechowywanie opon samochodowych. Jak i gdzie przechowywać opony?

serwis klimatyzacji Poznań
Serwis klimatyzacji. Na czym polega?
25 maja 2018
przechowywanie opon poznań
Przechowywanie opon. W garażu czy u wulkanizatora?
28 maja 2018
Pokaż wszystkie
przechowywanie opon bez felg

Kiedy zmienia się pogoda i robi się ciepło lub spadnie pierwszy śnieg każdy kierowca przypomina sobie o zmianie opon. To bardzo ważne, by nasze auto mogło sprawnie poruszać się na jezdni i było odpowiednio dostosowane do warunków atmosferycznych. Dwa razy do roku wraca temat przechowywania opon. Jak i gdzie przechowywać opony tak, żeby mogły służyć na lata?

Domowe przechowywanie opon

przechowywanie opon z felgamiJeśli posiadamy opony sezonowe musimy je gdzieś przechować. Nie każdy z nas ma odpowiednie warunki, żeby móc magazynować swoje gumy. Właściwe przechowywanie opon nie jest prostą sprawą. Oddając ogumienie w ręce fachowców mamy pewność, że zadbają o nie we właściwy sposób. Jeśli decydujemy się na domowe magazynowanie opon we własnym zakresie musimy pamiętać o paru prostych zasadach.

Sezonowe przechowywanie opon

Domowa przechowalnia opon musi oznaczać przede wszystkim miejsce suche, nie wystawione na działanie światła słonecznego. Musi panować tam odpowiednia temperatura, a opony nie powinny być składowane w pobliżu żadnych ostrych przedmiotów ani środków takich jak paliwo, smary, oleje, kwasy, które mogą je uszkodzić. Pamiętajmy również o tym, by gumy były magazynowane z dala od źródeł ciepła oraz urządzeń wywołujących iskrzenie. Sezonowe przechowywanie opon na zewnątrz z pewnością nie będzie im sprzyjać. Nawet dobrze przykryte i zabezpieczone gumy będą wtedy narażone na różne czynniki atmosferyczne, które mogą przyczynić się do ich niszczenia. Odpowiednie ustawienie naszych opon także ma ogromne znaczenie. Nie są ważne tylko warunki ich przechowywania, ale właściwe ich ułożenie również.

Przechowywanie opon z felgami bez felg

Jeśli zdecydujemy się sami przechować swoje gumy musimy pamiętać także o odpowiednim ich ułożeniu oraz o wcześniejszym ich przygotowaniu. Przed ich zdjęciem musimy je przede wszystkim odpowiednio oznaczyć, wyczyścić, umyć oraz dokładnie osuszyć. Jeśli chodzi o przechowywanie opon bez felg to należy je ustawić w pionie jedna obok drugiej. Warto przekręcić je raz na kilka tygodni, aby zapobiec ich odkształceniu. Opony z felgami najlepiej jest powiesić na ścianie przy pomocy specjalnie do tego przeznaczonych haka lub linek.

 

Przechowywanie opon samochodowych. Jak i gdzie przechowywać opony?
4 (80%) 1 vote
Jacek Smogur
Jacek Smogur
Bloger, pasjonat motoryzacji. W wolnych chwilach szuka nowinek i faktów z dziedziny auto-moto i stara się przetłumaczyć je na język polski.

Komentarze są wyłączone.