serwis auta po zimie
Jak przygotować auto na wiosnę?
6 maja 2020
kamper
Przyczepa kempingowa czy kamper?
1 sierpnia 2020
Pokaż wszystkie
ozonowanie taksówki

Pomimo tego, że spora część świata została sparaliżowana przez wirusa, to lokalnie ludzie nadal muszą się w jakiś sposób przemieszczać. Właściciele samochodów nie mają z tym większych problemów. Komunikacja miejska nadal funkcjonuje, jednak jest miejscem, w którym bardzo łatwo się zarazić. Jeśli chcemy uniknąć podróżowania ze sporą ilością ludzi, to zwykle decydujemy się na taksówki. Jednak tutaj również rodzą się wątpliwości. Kto podróżował przede mną? Czy pojazd jest dezynfekowany? Czy taksówki są bezpieczniejsze niż transport publiczny?

Czy podróżowanie taksówką jest bezpieczne?

Bezpieczeństwo podróży taryfą nie zależy tylko od kierowcy. My też powinniśmy zrobić wszystko, co możemy, żeby uniknąć zarażenia. Wsiadając do taksówki należy mieć rękawiczki ochronne oraz maseczkę. Każdy pasażer musi dotknąć klamki, czy pasów bezpieczeństwa, dlatego zawsze powinniśmy używać rękawiczek. Nie powinniśmy też bez potrzeby dotykać innych elementów wyposażenia samochodu.

Po stronie kierowcy, czy firmy taksówkarskiej leży dezynfekcja całego auta, która zwykle odbywa się przy pomocy ozonowania. Bardzo dobry nawykiem ze strony kierowców jest też bieżąca dezynfekcja środkiem bakteriobójczym klamek i innych elementów po stronie pasażera. Podróżowanie taksówką powinno być znacznie bezpieczniejsze niż korzystanie z publicznych środków transportu.

Czym jest ozonowanie?

Ozonowanie jest sposobem dezynfekcji polegającym na uwolnieniu wysokiego stężenia ozonu w formie gazu w zamkniętym pomieszczeniu. Efektem zabiegu jest zlikwidowanie szkodliwych czynników, takich jak bakterie, grzyby, czy niektóre wirusy. Stężony ozon może być niebezpieczny dla człowieka, dlatego wykonując taką operację samodzielnie, powinniśmy uważać. Bardzo powszechne wśród kierowców jest ozonowanie klimatyzacji. Poznań, Warszawa, Kraków czy inne duże miasta są pełne taksówek. Dodatkowo obecnie każde takie auto wyposażone jest w klimatyzację, a to w niej najczęściej zagnieżdżają się grzyby i bakterie, które wraz z powietrzem są wdmuchiwane do samochodu.

Dużą zaletą ozonowanie jest fakt, że jest to zabieg w pełni ekologiczny. Ozon z czasem rozpada się na cząsteczki tlenu i nic poza tym po nim nie pozostaje. Ze względu na swoją gazową formę rozchodzi się po całym pomieszczeniu, dezynfekujące miejsca niedostępna dla detergentów.

Czy ozonowanie jest sposobem na pokonanie wirusa?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie ma badań potwierdzających stwierdzenie, że ozonowanie zabija koronawirusy i eliminuje zagrożenie. To prawda, że proces ozonowania likwiduje większość drobnoustrojów, jednak wirusy mają formę bezkomórkową, przez co są zdecydowanie bardziej odporne. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo dużo firm taksówkarskich ma własne ozonatory i często z nich korzysta.

Ozonowanie jest tak jak mycie rąk, czy noszenie maseczek, kolejnym krokiem do podniesienia higieny i obniżenia ryzyka zarażenia się. Dlatego też warto udać się na ozonowanie swoim prywatnym samochodem, nie jest to drogi zabieg, a wielce efektywny. Nie powinniśmy oszczędzać na bezpieczeństwie. Szczególnie w tak ciężkich czasach.

Podobał Ci się tekst? Oceń!
andrzejewscy
andrzejewscy
Proserwis to firma, które już od 30 lat działa w Poznaniu i okolicach. Specjalizujemy się w oponach, dlatego o wulkanizacji wiemy wszystko! Odpowiadamy na potrzeby naszych klientów, oferując kompleksowe usługi związane z wulkanizacją i nie tylko. Sprawdź nasze konkurencyjne ceny i ofertę - opony letnie, zimowe wielosezonowe oraz koła dojazdowe - w hurcie i detalu. Wiosną odwiedź nasz serwis klimatyzacji. Poznań, Mosina, Puszczykowo, Luboń - to dla mieszkańców tych i okolicznych miast codziennie świadczymy profesjonalne usługi nie tylko wulkanizacji, ale też auto klimy. Masz pytania? Skontaktuj się z naszym warsztatem. Na pewno rozwiejemy twoje wątpliwości!

Komentarze są wyłączone.